ESP GER 18:40
    POR FRA 21:40
    Liepos 6 d., šeštadienis
    ENG SUI 18:40

Šeštadienio vakarą Dortmunde buvo sužaistas ir antrasis Europos futbolo čempionato aštuntfinalis. Dėl audros sustabdytose rungtynėse sėkmingai pasirodė turnyro šeimininkai vokiečiai, kurie 2:0 (0:0) įveikė Danijos rinktinę.

Ketvirtfinalyje vokiečiai susitiks su Ispanijos ir Sakartvelo poros nugalėtoju. Tuo tarpu danams čempionatas jau baigtas.

Jau ketvirtąją rungtynių minutę Nico Schlotterbeckas sėkmingai pasiuntė kamuolį į danų vartus, bet teisėjas nusprendė įvarčio neįskaityti dėl pražangos.

Vėliau vokiečiai turėjo dar dvi geras progas, tačiau abu kartus vartus apsaugojo Danijos vartininkas.

15 min. Christianas Eriksenas atliko laisvą smūgį iš toli, bet gynėjui pavyko jį atmušti. Danas atakos smaigalyje atsidūrė ir 20 min., bet jo smūgį blokavo gynėjas.

Įsibėgėjus kėliniui, 36-ąją minutę, rungtynės buvo sustabdytos, nes Dortmunde įsisiautėjo audra, pradėjo smarkiai žaibuoti, lyti, krito kruša. Visgi po 20 min. žaidėjai buvo sugrąžinti į aikštę.

Paskutinę kėlinio minutę Danijos rinktinė surengė puikų greitą išpuolį, bet jį galiausiai nutraukė laiku vartus palikęs Manuelis Neueris, kuris atrėmė R. Hojlundo bandymą permesti vartininką.

Išnaudotos progos

48 min. Joachimas Andersenas atsidūrė reikiamoje vietoje ir reikiamu metu ir sėkmingai smūgiavo į kairįjį vartų kampą, tačiau teisėjas atšaukė įvartį dėl nuošalės. Rezultatas lieka nepakitęs – 0:0.

Pagaliau rungtynių rezultatą pakeitė Vokietijos futbolininkas. 53 min. K. Havertzas sėkmingai išnaudojo baudos smūgį ir pasiuntė kamuolį į Danijos vartų dešinįjį apatinį kampą.

K. Havertzas 59-ą minutę turėjo puikią progą. Puolėjas gražiai už nugaros paliko du danų gynėjus, bet smūgiavo visai šalia dešiniojo virpsto.

Po dešimt minučių vokiečiams dar kartą nusišypsojo laimė. Jamalas Musiala už nugaros paliko Danijos futbolininkus ir nuginklavo vartininką taip Vokietiją išvesdamas į priekį 2:0.

Vėliau danai dar bandė sau kurtis progas, tačiau jas sustabdydavo Vokietijos futbolininkai. 90 min. Florianas Wirtzas dar smūgiavo į vartus, bet buvo fiksuota nuošalė ir rezultatas nepakito (2:0).

*****

RUNGTYNIŲ EIGA

2 kėlinys:

77 min. Danija kėlė du kampinius iš eilės, bet vokiečiai susitvarkė su iškilusiu pavojumi.

69 min. ĮVARTIS!!! Jamalas Musiala už nugaros paliko Danijos futbolininkus ir nuginklavo vartininką taip Vokietiją išvesdamas į priekį 2:0.

Šis jo įvartis jau buvo trečiasis čempionate. Taip jis pagal rezultatyvumą susilygino su Sakartvelo futbolininku Georgesu Mikautadze.

59 min. Kokia proga! K. Havertzas gražiai už nugaros paliko du danų gynėjus, bet smūgiavo visai šalia dešiniojo virpsto.

53 min. ĮVARTIS!!! K. Havertzas sėkmingai išnaudojo baudos smūgį ir pasiuntė kamuolį į Danijos vartų dešinįjį apatinį kampą. Vokietija pirmauja 1:0.

1 kėlinys:

45 min. Danijos rinktinė surengė puikų greitą išpuolį, o šį galiausiai nutraukė laiku vartus palikęs Manuelis Neueris, kuris atrėmė R. Hojlundo bandymą permesti vartininką.

42 min. Rasmusas Hojlundas išsitempė kamuolį į baudos aikštelę ir smūgiavo visai šalia dešiniojo virpsto.

37 min. Atnaujinus rungtynes Vokietija iš karto turėjo puikią progą. K. Havertzas galva atliko pavojingą smūgį į vartus, bet K. Schmeichelis demonstruoja aukščiausią klasę atremdamas smūgį.

36 min. Žaidėjai po maždaug 20 min. sukviesti atgal į aikštę.

36 min. Dortmunde prasidėjo smarki perkūnija ir lietus, tad teisėjas sustabdė rungtynes.

Žaidėjai buvo išsiųsti į rūbines, nes sąlygos tapo nebepakenčiamos. Smarkiai lyja, perkūnija, žaibuoja, o į aikštę krenta gan dideli ledukai. Sirgaliai tribūnose taip pat bando surasti užuovėją ir pastogę.

Dėl rungtynių pratęsimo sprendimą priims UEFA.

20 min. Danijos atakų smaigalyje vėl atsidurė Ch. Eriksenas, kuris puikiai stabdėsi kamuolį, bet jo smūgį blokavo gynėjas.

15 min. Christianas Eriksenas atliko laisvą smūgį iš toli, bet gynėjui pavyko jį atmušti.

10 min. Dar vieną gerą šansą turėjo Kai Havertzas. Jis iš arti smūgiavo žemai į vartų vidurį, bet Kasperas Schmeichelis puikiai išgelbėjo kamuolį.

7 min. Joshua Kimmichas iššvaistė savo progą. Jis iš toli smūgiavo tiesiai į dešinįjį viršutinį kampą, tačiau vartininkas puikiai apsigynė.

4 min. Nico Schlotterbeckas sėkmingai pasiunčia kamuolį į danų vartus, bet teisėjas nusprendė įvarčio neįskaityti dėl pražangos.

Komandų startinės sudėtys:

Cup tree provided by Sofascore

Eikit jūs nach...su tuo savo varu.
Zydras teisejas padovanojo pergale vokieciam, kazkoks visikas absurdas su taisykliu traktavimu. Visu pirma net nera nuosales ir ji fiksuojama, tuo paciu momentu nefiksuojama vokieciu prazanga pries danus baudos aiksteleje. O antra zaidimo ranka nebuvo, nes patraukt rankos buvo neimanoma kai tau i ja spiria is metro atstumo, tai buvo zaidybine situacija, kamuolys rado ranka o ne atvirksciai. Ir jei kam reikejo rodyt kortele siose varzybose tai raudona zydram teisejui.
Nesuprantu kodėl Danai verti teisėjo nuosprendžio uz tokius dalykus turėtu būti zmogiskumo faktorius o ne kompas spręsti aciu