Pasak mūsų kalbintų tautiečių, tokios rožinės sriubos kainos atima žadą, todėl mieliau šaltibarščius jie gamintų namie. Norintiems paskanauti šaltibarščių mieste brangiausiai teks sumokėti Vilniuje.
Šaltibarščių su krienų ir burokėlių šerbetu, putpelių kiaušiniais, grietine ir silpnai raugintais agurkais – tokios neįprastos populiariausios Lietuvoje šaltos sriubos versijos šiais metais kviečia paragauti vienas iš 30 geriausių Lietuvos restoranų „Dine“.
Gali kainuoti ir 10 eurų
Tiesa, už nedidelį tokių šaltibarščių dubenėlį teks pakloti 10 eurų. Pasak virtuvės šefo, tokią kainą lemia ir naudojami produktai iš lietuviškų ūkių, ir autorinis pristatymas. Tokie šaltibarščiai gali nustebinti net išrankiausius restorano klientus.
„Mes darom truputėlį savaip. Šiek tiek parūkom grietinę, šerbetas duoda gaivos, todėl šaltibarščiai – labai elegantšiki, švelnūs“, – tikino restorano savininkas Arminas Darasevičius.
Einant Vilniaus senamiesčiu, galima pastebėti, kad vidutinė šaltibarščių kaina siekia apie 5 eurus už porciją. Pigesnę alternatyvą galima nusipirkti parduotuvėje, kur kibirėlis, t. y. litras, šaltibarščių kainuoja 5 eurus, tiesa, kiaušinių juose nebus.
Pasak kalbintų tautiečių, parduotuvinių šaltibarščių kaina irgi gana aukšta, todėl jie mieliau juos gamina namie. Naminių šaltibarščių savikaina už šešias porcijas vidutiniškai siektų 6 eurus, vadinasi, porcija kainuotų eurą.
Pietų metu Laisvės alėjoje restorane šaltibarščių su šviečiomis bulvytėmis galima paskanauti ir už 3 eurus.
„Kadangi yra pietūs, kiek mažesnė porcija, mes šaltibarščius parduodam už 3 eurus, o standartinė kaina yra 6 eurai. Tai yra pagrindinė šalta sriuba, todėl tikrai jos parduodame daug“, – tvirtino restorano Laisvės alėjoje savininkas Rolandas Raibys.
Palangoje pigių teks ilgiau paieškoti
Kaune taip pat galima atrasti įdomesnių šaltibarščių versijų. Pasak restorano „Two senses“ šefės, kažkada šaltibarščiams žmonės naudodavo vėžių uodegėles, silkę ar kitą žuvį, žvėrieną, todėl nėra tokių produktų, kuriais nebūtų galima pagardinti rožinės sriubos.
Šiais metais restoranas modernizavo šaltibarščius – vietoj tradicinių agurkų naudoja agurkų ir krienų šerbetą. O sriubos kaina siekia 8 eurus.
„Agurkų ir krienų šerbetas. Naudojam natūralių krienų šaknis ir agurkų ikrus, kuriuos irgi gaminame patys. O visi kiti ingredientai tradiciniai: putpelių kiaušiniai, šviežios bulvytės“, – dėstė Rita Tamašauskienė.
Palangoje, Basanavičiaus gatvėje, neįmantrių šaltibarščių galima nusipirkti už 5–7 eurus. Norint papietauti pigiau, teks kavinės paieškoti toliau nuo pagrindinės gatvės.
Viena iš tokių vietų, kur šaltibarščių galima įsigyti pigiau nei Kaune ar Vilniuje, yra šalia Palangos turgaus. Čia didelis dubuo šaltos sriubos su didelėmis bulvėmis kainuos 3,5 eurų.
„Mes dar nekeliam kainos, nes pas mus nuolat tokios kainos. Būna ir pigiau pas mus tų šaltibarščių gegužės mėnesį, o dabar norime pritraukti klientą“, – paaiškino kavinės savininkė Irena Večerskienė.
Lietuviški šaltibarščiai yra gavę pripažinimą visame pasaulyje. Pasak interneto svetainės tasteatlas.com, lietuviška rožinė sriuba puikuojasi pirmoje vietoje tarp 17 skaniausių šaltų sriubų pasaulyje.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.