• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skraidančios skruzdėlės pasirodo vasaros viduryje, nuo liepos iki rugpjūčio mėnesio, kai susidaro tinkamos sąlygos. Ekspertas pasidalijo keliais būdais, kaip atsikratyti šių kenkėjų visam laikui, naudojant namines priemones.

Skraidančios skruzdėlės pasirodo vasaros viduryje, nuo liepos iki rugpjūčio mėnesio, kai susidaro tinkamos sąlygos. Ekspertas pasidalijo keliais būdais, kaip atsikratyti šių kenkėjų visam laikui, naudojant namines priemones.

REKLAMA

Niekas negali tiksliai nustatyti, kada pasirodo skraidančios skruzdėlės. Dieną, kuri kasmet yra vis kita, skruzdės būriais plūsteli iš savo lizdų, kai oras yra drėgniausias.

Toks netikėtas skraidančių skruzdėlių pasirodymas gali sugadinti pietus lauke, o kartais atsidarius langus neįmanoma jų atsiginti.

Pasirodo liepą ir rugpjūtį

Adamas Jusonas, „Merlin Environmental“ įkūrėjas ir generalinis direktorius, express.co.uk sakė, kad šios skruzdėlės gali pasirodyti bet kada, nebūtinai drėgną dieną.

Jis paaiškino: „Skraidančios skruzdėlės pasirodo tada, kai ieško maisto, vandens, naujų namų ar partnerio.

Temperatūra turi būti aukštesnė nei 13 laipsnių Celsijaus, o vėjo greitis mažesnis nei 6,3 metro per sekundę, kad jos pasirodytų.

REKLAMA
REKLAMA

Dažniausiai skraidančias skruzdėles galima pamatyti liepą ir rugpjūtį, kai temperatūra viršija 25 laipsnius šilumos.“

Nors skraidančios skruzdėlės nelaikomos pavojingomis, jos yra nemalonios, ypač, kai jų yra daug vienoje vietoje. Be to, joms pradėjus veržtis į namus, tai tampa tikru galvos skausmu.

REKLAMA

Adamas pažymėjo, kad namų savininkai pirmiausia turėtų stengtis neleisti joms patekti į namus.

Jis sakė: „Jei laikysite uždarus langus arba naudosite tinklelį nuo vabzdžių, jos, greičiausiai, nepateks į namus. Tai tik nepatogumas, kuris porą dienų per metus neleis išeiti į kiemą.“

Pašalinkite lizdą

Tačiau jei tai tampa dideliu nepatogumu, yra keletas būdų, kaip atsikratyti šios problemos. Ekspertas sakė, kad pirmasis žingsnis yra surasti lizdą, kas yra „ganėtinai paprasta“. Tiesiog sekite jas ten, kur jos skrenda.

REKLAMA
REKLAMA

Adamas pataria, kaip pašalinti lizdą: „Jei skruzdėlės nesukrovė lizdo kilnojamoje talpoje, kaip augalų vazonas, daugeliu atveju reikės naikinti lizdą. Yra įvairių būdų, kaip tai padaryti – užpilti verdančio vandens arba papurkšti muiluoto vandens.“

Skraidančioms skruzdėlėms indų ploviklis itin nepatinka, nes jis prilimpa prie jų kūno ir juos dehidratuoja.

Ekspertas pridūrė: „Norėdami nekenkti gamtai, pabandykite ant lizdo uždėti didelį vazoną. Per kelias savaites skruzdėlės perkels savo lizdą į vazoną, tada galėsite jį saugiai perkelti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panaudokite obuolių sultis

Norėdami atbaidyti skraidančias skruzdėles, galite naudoti „atbaidymo priemones ir spąstus prie durų ir langų“, sako kenkėjų kontrolės ekspertas.

Vienas itin efektyvus būdas yra naudoti obuolių sultis ir dirbtinį saldiklį. Adamas sakė:

„Dirbtinio saldiklio mišinys su obuolių sultimis pražudys skruzdes, kai jos bandys grįžti į lizdą.“

REKLAMA

Sumaišius dirbtinį saldiklį su obuolių sultimis, susidaro klampi masė, kuri yra toksiška skruzdėms. Priviliojus jas šiuo mišiniu, skruzdėlės neš mišinį atgal į lizdą, kur juo maitinsis kitos skruzdėlės, ko pasekoje dalis jų mirs.

Kenkėjų kontrolės specialistas sakė: „Jiems nepatinka žolelių ir prieskonių kvapas, pavyzdžiui, cinamono, aitriosios paprikos, juodųjų pipirų, kajeno pipirų, gvazdikėlių ar česnakų.“

Sumaišykite šiuos prieskonius ir žoleles su vandeniu ir mišinio papurkškite šalia durų ir langų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų