Pranešama, kad avarija įvyko penktadienį, apie 14 val. Įskilus elektrinės turbinai, įvyko radioaktyvių garų nuotėkis. Dėl avarijos yra sustabdytas antrasis atominės elektrinės reaktorius.
Portalas newsru.com informuoja, jog penktadienį iš branduolinės jėgainės buvo evakuoti elektrinės darbuotojai. Dirbti liko tik avarijos padarinių likvidavimu besirūpinantis personalas. Teigiama, kad avarijos metu nekentėjo vienas darbuotojas, kuris yra gydomas ligoninėje.
Vietos gyventojai socialiniuose tinkluose užfiksavo baltos spalvos garus virš elektrinės.
Tuo metu koncerno "Rosenergoatom" viešųjų ryšių atstovas Andrejus Timonovas teigė, kad radiacinis fonas Sankt Peterburge ir vietovėje aplink atominę elektrinę yra normalus, radiacinis lygis neviršija normų. Jo teigimu, jokio pavojaus esą nėra.
Meteorologų teigimu, tuo metu, kai branduolinėje jėgainėje įvyko avarija, buvo vėjuota. Jie prognozuoja, kad vėjas nuo eletrinės pakilusius garus nunešė Estijos ir Suomijos link. Suomijos ir Estijos ekspertai vėliau pranešė, kad radiacijos matavimų duomenys jų teritorijose nepakito, normų neviršijo.
Lietuvai nerimauti nėra pagrindo
Avarija Sankt Peterburgo atominėje elektrinėje grėsmės Lietuvos gyventojams nekelia, praneša Radiacinės saugos centras.
„Pagal Lietuvoje pastoviai veikiančių Aplinkos apsaugos agentūros ankstyvojo reagavimo stočių duomenis gamtinis fonas Lietuvos teritorijoje yra nepakitęs“, - teigiama centro pranešime spaudai.
Lietuvos priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovai BNS informavo, kad Estijos, kur link po avarijos pūtė vėjas, tarnybos informavo, jog šalyje didesnio pavojaus nėra.
„Lietuvoje kažkokio pavojaus nėra. Šeštadienį buvo susisiekta su Valstybine atominės energetikos saugos inspekcija, Radiacinės saugos centru, tačiau kažkokio pavojaus neužfiksuota, taip pat negauta jokių pranešimų apie įvykį iš Tarptautinės atominės energijos agentūros. Savo ruožtu paskambinome į Estijos gelbėjimo tarnybą, paklausėme gal pas juos situacija yra pakitusi, gal padidėjusi radiacija, bet sakė, kad nėra jokių požymių, kad radiacija būtų padidėjusi, viskas vyksta normaliu režimu“, - BNS sakė PAGD situacijų koordinavimo skyriaus vyriausias specialistas Vytautas Ražanskas.
Anot jo, tarnyba seka situaciją ir jai pasikeitus informuos visuomenę.
Šeštadienį žiniasklaidoje pasirodė informacija apie tai, kad penktadienį apie 14 val. vietos laiku viename iš Sankt Peterburgo atominės elektrinės turbinų įvyko avarija, kurios metu nustatytas radioaktyvių garų nuotekis.
Kaip teigiama Rusijos spaudoje išplatintame atominės elektrinės vadovo Vladimiros Nikolajaus pranešime, radioaktyvių garų nuotėkis galėjo įvykti dėl turbinos skilimo. Jo teigimu, šiuo metu sukurta komisija, kuri aiškinasi konkrečias įvykio priežastis.
Elektrinės vadovybė užtikrina, kad pagal turimus duomenis ir nuolat atnaujinamus aplinkos dozimetrinius matavimus, radiacinis gamtinis fonas arčiausiai elektrinės esančiuose Sosnovy Bor ir Sankt Peterburgo miestuose nėra pakitęs, tačiau Rusijos meteorologų teigimu, avarijos metu vėjo kryptis buvo link Estijos ir Suomijos teritorijų. Pagal šių šalių dozimetrinius matavimus, gamtinio fono padidėjimas nenustatytas.