• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įamžinant Lietuvos ginkluotųjų pajėgų istoriją, siekiama atkurti Lietuvos didžiosios kunigaikštystės 17-ojo amžiaus kario - husaro - aprangą, ekipuotę ir ginkluotę.

REKLAMA
REKLAMA

Kartu su istorijos, etnologijos, archeologijos ir heraldikos specialistais Lietuvos kariuomenės istorijos entuziastų grupė praėjusį savaitgalį aptarė pirminius 17 amžiaus husaro, dešimtininko vėliavininko ir rotmistro aprangos, ginkluotės ir ekipuotės eskizus, pranešė KAM.

REKLAMA

Susitikime su eskizus parengusia kariuomenės darbo grupe dalyvavo Lietuvos istorijos instituto etnologė Rūta Guzevičiūtė, Lietuvos heraldikos komisijos pirmininkas Edmundas Rimša, dailininkas Arvydas Každailis, dizainerė Jolanta Rimkutė ir kiti.

„Džiaugiuosi, kad po dvejus metus trukusio darbo renkant ir aprašant istorinę medžiagą, pirminis eskizų projektas baigtas, svečiai iš esmės pritarė eskizams. Vertinant husarų eskizus, mums labai padėjo istorikai, heraldikos ekspertai. Dar svarbesnės buvo ekspertų pastabos dėl kai kurių detalių, į kurias mes būtinai atsižvelgsime tikslindami projektą“, - sakė projekto darbo grupės vadovas, kariuomenės vado padėjėjas majoras Nerijus Stankevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak vienos iš projekto darbo grupės narės kariuomenės vyriausiosios specialistės kultūros vertybių apsaugai Auksės Ūsienės, vykdant projektą teko peržvelgti labai daug autentiškų informacijos šaltinių.

„Teko perskaityti ne vieną mokslinę istorinę studiją, kai kurios buvo anglų ar lenkų kalbomis. Kai kurios aprangos elementus, pavyzdžiui pirštines, radome tik to laikmečio piešiniuose. Tad be etnologų ir istorikų pagalbos čia tikrai nebūtume išsivertę“, - sakė A.Ūsienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2006 metais Lietuvos visuomenei buvo pristatyta atkurta 14-ojo amžiaus Lietuvos didžiosios kunigaikštystės kario autentiška apranga, šarvuotė, ginkluotė ir ekipuotė.

Dabar šarvuoti kariai dalyvauja iškilmingose Lietuvos švenčių ceremonijose, priimant aukšto rango užsienio valstybių svečius, taip pat sekmadieniais prie Prezidento rūmų sostinės Simono Daukanto aikštėje valstybinės vėliavos pakeitimo ceremonijoje.

Kaip ir atkuriant 17-ojo amžiaus kario išvaizdą, šio projekto iniciatore ir vykdytoja taip pat buvo Lietuvos kariuomenė, projektą padėjo įgyvendinti ir konsultavo istorikai, archeologai, dizaineriai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų