Dabar pasaulinė sistema atsidūrė tarp konflikto ir švelnaus pasaulinio valdymo. Atsiskaitymams ir turto kaupimui naudojamos kelios valiutos, bet ne viena ir ši tendencija tik auga.
Vyrauja ryšys tarp geopolitikos ir valiutos, taigi doleris nebus pašalintas, tačiau jam atsiras kitų alternatyvų. Kalifornijos mokslininkų teigimu istorijoje atsiranda tokių periodų, kai ekonominis nestabilumas verčia ieškoti alternatyvių atsiskaitymo ir turto kaupimo būdų.
Autorinės teisės kaip ir kitos gėrybės daugiapoliame pasaulyje tampa mažiau apsaugomos, nes nėra vienos absoliučios galios. Silpnėjanti pastarųjų apsauga leis besivystančių šalių ekonomikoms greičiau pavyti pirmaujančias. Vienu iš pavyzdžių galėtų būti kinų internetinis piratavimas. Visgi reikia nepamiršti, kad Viktorijos laikais JAV ir Vokietija nugvelbė britų inžinerines inovacijas.
Reiškiant autorių nepasitenkinimą nepakankamu jų idėjų apsaugojimu, ivestuotojai vengia inovacijų. Technologijų lyderiai dėl to vis lėčiau tobulėja, o tai tik pagreitins pasaulinės pusiausvyros atsiradimą. JAV nebesugebės primesti savo valios autorių teisių apsaugos klausimu. Šis ciklas padidins konkurencinį spaudimą įsitvirtinusiame tarptautiniame versle.
Didėjantis korporacijų konkurencingumas daugelyje pramonės šakų, nykstančios autorinės teisės, rezervai keliomis valiutomis padidins realiosios ekonomikos ir sumenkins investicijų svarbą. Atsiras aiški skirtis tarp mažai pelno nešančio ir saugaus investavimo bei atvirkštinio.
Anksčiau šalys savo galią demonstravo ruošdamosis karui. Šiandien pasaulyje vyksta tik lokalūs konfliktai, taigi galingiausios šalys legitimuoja savo galią kovodamos su nevalstybiniais veikėjais – teroristais, revoliucionieriais ir saugosi nuo sienas kertančiųjų.
Svarbiausia žmonių grupė politikams yra vidurinioji klasė. Šie žmonės nori stabilių kainų, valiutų konkurencijos, o jų iniciatyva infliacija išlieka gana žema. Politikai stengsis prisitaikyti prie viduriniosios klasės norų, kuri anksčiau palaikė aukso standartą; dabar siekia savo centrinių bankų nepriklausomybės ir finansinės konsolidacijos.
Tuo tarpu žemesnioji, darbininkų klasė bus ignoruojama, kol jos problemos neatsidurs politinių partijų programose ir elito dėmesio lauke.
Senoji normali ekonomika nėra pati geriausia, bet, greičiausiai, ji tęsis ilgai.