• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį po Dzūkijos mišką vaikštinėjusi Ieva susidomėjo ant žemės surastu radiniu. Jos akį patraukė didelė, baltos spalvos kaukolė, kuri išsiskyrė žaliame miško fone. Moteris pasiryžo išsiaiškinti, kam priklauso ši kaukolė.

Sekmadienį po Dzūkijos mišką vaikštinėjusi Ieva susidomėjo ant žemės surastu radiniu. Jos akį patraukė didelė, baltos spalvos kaukolė, kuri išsiskyrė žaliame miško fone. Moteris pasiryžo išsiaiškinti, kam priklauso ši kaukolė.

REKLAMA

Ji nufotografavo radinį ir nuotraukas paskelbė socialiniame tinkle „Facebook“ „Miško radinių“ grupėje, taip tikėdamasi gauti atsakymą iš grupės narių.

Nuotraukose ji buvo pridėjusi kaukolę prie metro, kuris rodė, kad radinio ilgis siekė daugiau nei 60 centimetrų. 

„Ar tai briedės, ar klystu“, – mėgino atspėti Ieva. 

Keli grupės nariai pakomentavo Ievos įrašą ir pritarė moteriai, kad tai turėtų būti briedės kaukolė. 

Vienas iš jų rašė: „Tai briedės“. Kitas, pritardamas pajuokavo: „Netikėtai pametė galvą briedė“.

Atsakė gamtininkas

Tam, kad būtų išsklaidytos visos abejonės, naujienų portalui tv3.lt radinį pakomentavo gamtininkas Deividas Makavičius. Jis pritarė komentatoriams ir teigė, kad tai iš tiesų briedės kaukolė. 

REKLAMA
REKLAMA

„Matosi, kad tai briedžio patelė, nes Lietuvoje iš gyvenančių laukinių raguočių tik patinai yra su ragais. Tuo tarpu pasaulyje raguočių ir patelės turi ragus. O čia, šiuo atveju, viršugalvyje nesimato, kad būtų vieta ragų auginimui. Taip pat matosi, kad patelė jau buvo suaugusi, o ne jauniklė“, – pagrindiniais bruožais dalijosi gamtininkas.

REKLAMA

Negana to, jis pastebėjo, kad kaukolei gali būti apie metai laiko. Jis taip pat tikino, kad radinys yra labai gerai išsilaikęs, dėl to galimai galėjo būti rastas sausame pušyne:

„Vėlgi, ant kaukolės nesimato kailio, odos lopinėlių, bet ji nėra ir pažaliavusi. Kartais nuo ilgo stovėjimo kaukolės pažaliuoja, apsamanoja. Bet čia nėra tas atvejis.

Aišku, būna, kad ir graužikai pagraužia radinį, o ši tikrai graži, nepažeista. Ko gero, buvo rasta sausame pušyne, sausoje vietoje, nes šlapiose vietose jos labiau būna pažeistos drėgmės ir augmenijos. 

REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, aplink turėjo būti ir kitų kūno dalių, galbūt jas ištampė gyvūnai, galbūt nuotraukų autorė tik kaukolę nufotografavo. Bet čia tikrai ne šių metų kritęs gyvūnas.“

Nėra dažnas radinys

D. Makavičius pridėjo, kad rasti briedės kaukolę nėra dažnas. Tačiau taip pat jis paaiškino, kad gamtoje jį aptažinti gana nesunku, nes radinio dydis tikrai traukia akį. 

„Nedažnai tokie radiniai randami. Būna tokie dvejopi scenarijai. Visų pirma, galbūt tokios kaukolės nėra dažnai randamos, nes nėra tiek daug stambių žinduolių. Pavyzdžiui, jeigu juos sumedžioja medžiotojai, tai jie pasiima visą gyvūną. 

Bet, kita vertus, tokias kaukoles lengviau gamtoje atrasti, nes jos yra stambios. Žmonės tikrai atkreipia dėmesį į tuos baltuojančius didelius daiktus gamtoje. O štai mažų gyvūnėlių, šeškų ar lapių kaukoles pamatyti sunkiau. Tai briedės kaukolės nėra dažnai aptinkamos, bet jos pastebimos lengvai“, – sakė jis. 

Nepridejo i kelnes?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų