Seimas antradienį vėl iš darbotvarkės išbraukė klausimą dėl Vytauto Greičiaus atleidimo iš Aukščiausiojo Teismo (AT) pirmininko pareigų.
Už tai, kad prezidento dekreto dėl V.Greičiaus atleidimo pateikimas būtų išbrauktas iš darbotvarkės, balsavo 59 parlamentarai, 8 buvo prieš, 25 susilaikė.
Visos frakcijos, išskyrus dalį socialdemokratų, Naujosios sąjungos bei Valstiečių liaudininkų atstovų, pasisakė už tai, kad klausimas būtų išbrauktas.
Parlamento pirmininkas Česlovas Juršėnas anksčiau yra sakęs, kad AT pirmininko atleidimo klausimas į Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkę gali būti įtrauktas tik po Seimo rinkimų antrojo turo, kuris įvyko spalio 26 dieną. Tačiau jis tvirtino jaučiąs kai kurių parlamentinių frakcijų norą šį klausimą palikti spręsti naujajam Seimui.
Prezidentas Valdas Adamkus trečiąkart Seimui yra pateikęs dekretą dėl pritarimo atleisti V.Greičių iš AT pirmininko pareigų pasibaigus įgaliojimams.
Anksčiau parlamentarai du kartus nepritarė tokiam valstybės vadovo teikimui, o trečiojo dekreto pateikimas vis atidedamas.
Atmetus prezidento dekretus, yra išsiskyrę V.Greičiaus statuso vertinimai - dalies parlamentarų teigimu, V.Greičius tebėra visus įgaliojimus tebeturįs AT pirmininkas, Prezidentūros atstovų teigimu, V.Greičiaus įgaliojimai pasibaigus jo kadencijai, nepaisant Seimo sprendimo jo neatleisti, yra pasibaigę.
Pagal Konstituciją, AT pirmininką skiria ir atleidžia Seimas prezidentas teikimu.
Dabartinio Aukščiausiojo Teismo vadovo V.Greičiaus kadencija baigėsi liepos 8 dieną. Aukščiausiajam Teismui V.Greičius vadovavo nuo 1999 metų liepos mėnesio.