• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prie Merkurijaus NASA teleskopu pastebėtas milžiniškas objektas nėra mirusi žvaigždė ar ateivių kosminis laivas, tvirtina astronomai.

REKLAMA
REKLAMA

NASA „Heliospheric Imager-1“ teleskopu stebėtas Saulės vainiko  masės išvaržos išmetimas Merkurijaus kryptimi užminė mįslę astronomams ir sukėlė didelį tikinčiųjų neatpažintų skraidančių objektų (NSO) egzistavimu entuziazmą, praneša  „Dailymail.co.uk“. Minėtuoju teleskopu padarytų nuotraukų sekoje matyti, kaip netoli Merkurijaus atsiranda milžiniško dydžio objektas.

REKLAMA

Nuotraukose užfiksuota, kaip Saulės plazmos pliūpsniui lekiant Merkurijaus pusėn iš kažkur atsiranda maždaug planetos dydžio kosminis kūnas. Daugiau nei 100 000 šį vaizdo siužetą peržiūrėjusių „Youtube“ portalo lankytojų manymu, tai gali būti užgesusi žvaigždė arba milžiniškas ateivių kosminis laivas.

REKLAMA
REKLAMA

„Abi jo pusės yra panašios į cilindrą, vidurys yra specifinės formos. Man jis be jokių abejonių panašus į kosminį laivą, labai tikėtina, kad jis yra užmaskuotas“, –  komentaruose parašė šį vaizdo siužetą į „Youtube“ įkėlęs portalo vartotojas „siniXster“.

Tačiau šiuos atvaizdus išnagrinėję ekspertai neigia tokias prielaidas, sakoma pranešime. JAV karinio jūrų laivyno laboratorijos inžinierius Nathanas Richas paaiškino, kad tariamas „objektas“ yra... paties Merkurijaus atvaizdas iš kitos prieš dieną darytos nuotraukos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad galėtų nuotraukose aiškiai išskirti Saulės vainiko masės išvaržos pasirodymą, tyrėjai lygino nuotraukas su prieš dieną iki šio įvykio padarytu atvaizdu ir pašalino visus objektus, kurie nuotraukose kartojosi, nes tai reiškė, kad tai galėjo būti foninės šviesos taršos rezultatas. Žvaigždes pašalinti pavyko lengvai, tačiau judančius objektus, pavyzdžiui, planetas, iš nuotraukų išimti buvo kur kas sunkiau.

REKLAMA

Pasak N. Richo, apdorojant anksčiau ir Saulės vainiko masės išvaržos metu padarytas nuotraukas tų vietų, kuriose dieną prieš tai buvo planeta, fone liko juodos žymės. Padidinus nuotraukų ryškumą jos naujuose atvaizduose išryškėjo kaip šviesios dėmės.

Šiai eksperto išvadai pritaria ir kiti nuotraukų apdorojimo specialistai, tvirtinantys, kad tokie efektai yra būdingi atvejams, kai iš nuotraukų bandoma pašalinti judančius objektus.

Šiame vaizdo siužete galima pamatyti didelį interneto vartotojų susidomėjimą sukėlusį mįslingą objektą netoli Merkurijaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų