„Turime visomis jėgomis stengtis neįvedinėti tokio karantino jokiomis apimtimis“, – pirmadienį po partijų lyderių susitikimo Prezidentūroje sakė ji.
A. Armonaitė teigė, kad bet kokie veiklos ribojimai apsunktų ir ekonomiką, ir visuomenės psichikos sveikatą.
„Jeigu yra skiepai, jeigu yra vakcinacijos pažymėjimas, galimybių pasas, galime jo (karantino – BNS) išvengti. Bet kokie veiklų ribojimai ar teritoriniai ribojimai tikrai labai apsunkins ir ekonominį gyvenimą, ir visuomenės psichikos sveikatą“, – sakė ministrė.
Ji pabrėžė, kad būtent galimybių pasas buvo ir liko vienintelė galimybė išlaikyti atviras ekonomines veiklas.
„Aš konstatuoju ir konstatavau Prezidentūroje, kad galimybių pasas pasiteisino, jis galbūt sukėlė daug nepasitenkinimo, bet tai buvo vienintelė galimybė mums išlaikyti atviras ekonomines veiklas, nesėdėti užsidarius, verslų neuždaryti, žmonėms dirbti ir mokyti atlyginimus“, – tvirtino A. Armonaitė.
„Tai taip pat suveikė kaip paskata skiepytis. Jei pažiūrėtume skiepų tendencijas, skiepai augo, kai buvo atidaryta amžiaus grupėms, ir taip pat rugpjūčio mėnesį, vieną dieną, Vyriausybei paskelbtus apie galimybių paso plėtrą, 25 tūkst. žmonių atėjo vakcinuotis“, – teigė ji.
Pasak ministrės, kitas tikslas yra išlaikyti neuždarytas mokyklas.
Didžiausios Seimo opozicinės partijos – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos – pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad per partijų lyderių susitikimą sutarta, jog skiepijimas yra pagrindinė ir svarbiausia priemonė kovojant su COVID-19.
Anot jo, dar yra neįgyvendintų priemonių, kaip paskatinti žmones skiepytis.
R. Karbauskio teigimu, būtų galima didinti žmonių skaičių, kuriems būtų mokama 100 eurų už pirmą skiepą, taip pat įteisinti žalos atlygimą, patyrus šalutinį skiepo poveikį, didinti vaistinių, kur būtų galima pasiskiepyti, skaičių.
„Kalbant apie vyresnio amžiaus žmones, reikia važiuoti į namus, kitos išeities nėra“, – sakė „valstiečių“ lyderis.
Opozicinės Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas ragino komunikavimą apie pandemijos valdymą perduoti vienam asmeniui.
„Pagrindinis dalykas – turi susivienyti ir padaryti vieną lyderį šitos pandemijos laikotarpiu, kad nebūtų skleidžiama skirtinga nuomonė, ir tada bus viskas tvarkoj“, – tvirtino jis.
„Dabar visuomenė daugiausiai suskaldyta todėl, kad iš valstybės vadovų eina skirtingos žinios, ir tas žinias reikia harmonizuoti, būtų vienas lyderis ir galiu pasakyti, jiems nepavydėčiau dėl to, kad kai reikės daryti trečią, ketvirtą dozę, bus vis sunkiau ir sunkiau“, – kalbėjo Darbo partijos pirmininkas.
Anot jo, tas lyderis turėtų būti arba prezidentas, arba premjerė.
Pasak opozicinės Socialdemokratų partijos vadovės europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės, reikia žmonėms priminti, jog viena efektyviausių priemonių kovojant su koronavirusu yra rankų dezinfekavimas, atstumų laikymasis, kaukių dėvėjimas, patalpų vėdinimas.
„Mes, socialdemokratai, manome, kad Lietuvoje pandemijos laikotarpiu riekia mažiau rietenų, bet daugiau vienybės ir tarpinstitucinio sutarimo tiek tarp prezidento, tiek tarp Seimo ir premjerės. Tai buvo pagrindinė žinia. Visos valdžios institucijos turi sėsti prie vieno stalo, pasikviesti socialinius partnerius ir parengti kitiems metams konkrečias pandemijos valdymo priemones, nes dabar Seime svarstomas biudžetas, o turi būti numatytos ir lėšos, ir finansiniai resursai“, – žurnalistams sakė socialdemokratė.
Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį su premjere Ingrida Šimonyte, partijų lyderiais bei savo suburtais sveikatos ekspertais aptarė kovos su koronaviruso pandemija strategiją.
Šį susitikimą valstybės vadovas inicijavo, kai Seimas atmetė veto dėl mokamų koronaviruso testų darbuotojams įvedimo.