• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po prezidento, premjerės Ingridos Šimonytės, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir ekspertų susitikimo kai kurie parlamentinių partijų lyderiai teigia, kad valdant pandemiją buvo padaryta tam tikrų klaidų. Pasak Ramūno Karbauskio, didžiausia klaida – pažadas apie 130 pandemijos valdymui skirtų žingsnių, o Vilija Blinkevičiūtė pastebi stiprų politikų susiskaldymą ir etikečių klijavimą.

Po prezidento, premjerės Ingridos Šimonytės, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir ekspertų susitikimo kai kurie parlamentinių partijų lyderiai teigia, kad valdant pandemiją buvo padaryta tam tikrų klaidų. Pasak Ramūno Karbauskio, didžiausia klaida – pažadas apie 130 pandemijos valdymui skirtų žingsnių, o Vilija Blinkevičiūtė pastebi stiprų politikų susiskaldymą ir etikečių klijavimą.

REKLAMA

Po susitikimo Prezidentūroje parlamentinių partijų lyderiai teikė komentarus žiniasklaidai.

Karbauskis: buvo padaryta didžiausia melagystė

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis po susitikimo Prezidentūroje teigė, kad pokalbio metu buvo aptarti vakcinacijos klausimai. Pasak jo, norint paskiepyti vyresniuosius gyventojus, reikia vykti vakcinuoti į jų namus, be to bėda yra tai, kad vakcinacija vyksta ne visose vaistinėse.

Šiuo metu pandemijos valdymą R. Karbauskis vertina kaip chaotišką. Pasak jo, didžiausia klaida yra tai, kad valdžia melavo dėl 130 žingsnių plano.

REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad prieš metus laiko buvo didžiausia melagystė padaryta, kuri dabar dar kainuoja. Tie žmonės, kurie dabar valdžioje, melavo apie 130 žingsnių planą. Jo nebuvo. Po to buvo bandymas vaidinti, kad yra tas planas. O jo kaip nebuvo, taip ir nėra šiandien“, – sako R. Karbauskis.

REKLAMA

R. Karbauskis mano, kad pandemijos valdymui svarbiausias žingsnis šiuo metu yra vakcinacija – reikia siekti paskiepyti kuo daugiau gyventojų.

R. Karbauskis pritaria pirmadienį prezidento išsakytai minčiai, kad komunikacijos apie vakcinaciją nėra.

Blinkevičiūtė: buvo klijuojamos etiketės

Lietuvos socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė teigė, kad Lietuvoje reikia mažiau rietenų ir daugiau vienybės bei sutarimo. Ji pirmadienį Prezidentūroje pristatė socialdemokratų parengtą planą pandemijos valdymui.

REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų planas yra 5 pagrindiniai žingsniai su 30 priemonių, o tai reiškia, kad visi turi sėsti prie bendro stalo, visos valdžios insitucijos, pasikviesti socialinius partnerius ir parengti konkrečias priemones ateinantiems metams dėl pandemijos valdymo“, – teigė V. Blinkevičiūtė.

Šiuo metu Seime yra svarstomas biudžetas, tad, pasak jos, reikėtų numatyti lėšas COVID-19 valdymui.

V. Blinkevičiūtė ragina gyventojus skiepytis, mat tai yra pagrindinė kovos su pandemija priemonė. Tačiau, pasak politikės, reikia laikytis ir kitų biosaugos priemonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Svarbiausia vieningumas ir etikečių vienas kitam neklijavimas. Iš tirkųjų, kas atsitiko – didelis visuomenės susiskaldymas. To turime išvengti, o tam reikia, kad mūsų valdžia būtų vieninga mūsų sprendimuose“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Šiuo metu taikomas priemones, pasak jos, reikia sustiprinti ir taikyti griežčiau.

„Kad būtume labiau vieningi, kad nebūtų klijuojamos etiketės, nebūtų tokių išsireiškimų, kurie skaldo visuomenę. Apie kruvinas rankas, apie girdėjimą ir nesiklausymą. Tai yra blogai. Iki šiol trūko vieningumo. Manau, kad iki šiol trūko susikalbėjimo kad ir dėl mokamų testų dirbantiems žmonėms. Buvo Galima apsitarti, koks geriausias sprendimas ir galbūt būtų surastas kompromisas“, – sako V. Blinkevičiūtė.

REKLAMA

Pagrindinis tikslas – vakcinacija

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas teigė, kad visuomenė yra susiskaldžiusi dėl to, kad iš skirtingų valdžios atstovų lūpų Eina skirtingos žinios. Politikas teigė, kad reikia lyderio, galinčio vesti visuomenę harmonijos link.

„Tai turi būti arba premjerė, arba prezidentas“, – sakė V. Uspaskichas.

Regionų partijos lyderis Jonas Pinskus susitikimo metu teigė susiskaldymo nepastebėjęs. Diskusiją Prezidentūroje jis vertino kaip gerą.

REKLAMA

„Mane nudžiugino, kad prie skeipų išdiskutavome, kad dabar yra UK sertifikuoti vaistai. Jei po diagnozavimo žmogus suserga COVID-19, jis gauna tabletę, iki 90 proc. jis nemirs. Tai yra pagrindinis uždavinys, kad kuo mažiau žmonių mirtų“, – teigė J. Pinskus.

Armonaitė: galimybių pasas pasiteisino

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad šiuo metu tikslai šiuo metu yra du.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kad išlaikytume atvirą švietimą, kad Lietuvos moksleiviai galėtų eiti į mokyklas, kad jose būtų saugu ir taip pat išlaikyti atviras ekonomines veiklas. Konstatuoju, kad galimybių pasas pasiteisino. Jis galbūt sukėlė daug nepasitenkinimo, bet tai buvo vienintelė galimybė išlaikyti atviras ekonomines veiklas, nesėdėti užsidarius, neuždaryti verslų, dirbti ir mokėti atlyginimus“, – kalbėjo A. Armonaitė.

REKLAMA

Pasak jos, galimybių pasas taip pat suveikė ir kaip paskata skeipytis.

„Skiepai augo tada, kai buvo atidaryti amžiaus grupėms ir rugpjūčio mėnesį Vyriausybei paskelbus apie galimybių paso plėtrą, 25 tūkst. žmonių atėjo vakcinuotis. Mums reikia toliau vakcinuotis, galimybių pasą laikyti“, – sako A. Armonaitė.

Ministrė sako, kad reikia visomis jėgomis stengtis neįvesti jokio karantino. Esant vakcinacijai, pasiskiepijus žmogui, veiklų ar teritoriniai ribojimai apsunkintų ekonominį gyvenimą ir žmonių psichikos sveikatą.

REKLAMA

Nausėda: „Privalome absoliutų prioritetą skirti ir visas jėgas sutelkti tinkamam senjorų informavimui apie skiepus ir kuo platesniam jų vakcinavimui“

Apibendrindamas susitikimą Prezidentas pabrėžė, kad pandemijos valdymas nebus sėkmingas, jei jis nesutelks žmonių, o priešins visuomenę. Šalies vadovas akcentavo, kad pandemijos valdymas turi būti grindžiamas mokslu, o sprendimai priimami pasitarus su mokslininkais ir specialistais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas atkreipė dėmesį, kad pandemijos valdymo priemonėmis neturėtų būti didinama atskirtis, o žmonių elgesio pokyčių turėtų būti siekiama pirmiausia pozityviomis priemonėmis, pagarbiai atsižvelgiant į egzistuojančius kultūrinius, socioekonominius, regioninius skirtumus.

„Kreipiuosi į Jus, politinių partijų lyderiai, – kalbėkime apie pandemijos valdymą pagarbos ir pagalbos žmogui, o ne baudimo, žmonių skirstymo ar pykčio kalba“, – sakė šalies vadovas.

REKLAMA

Svarbiausiu artimiausio laikotarpio tikslu Prezidentas įvardijo pažeidžiamiausios visuomenės grupės – senjorų apsaugojimą nuo ligos. „Privalome absoliutų prioritetą skirti ir visas jėgas sutelkti tinkamam senjorų informavimui apie skiepus ir kuo platesniam jų vakcinavimui“, – pabrėžė šalies vadovas.

Prezidentas padėkojo Seimo Pirmininkei ir Ministrei Pirmininkei bei politinių partijų lyderiams už tai, kad atsiliepę į jo kvietimą šiuo susitikimu jie parodė valią siekti plataus politinio sutarimo dėl pandemijos valdymo priemonių. Šalies vadovo nuomone, politinis dialogas yra būtinas ieškant įstatyminių sprendimų, kurie vienaip ar kitaip paveikia žmogaus sveikatos, socialines, ekonomines ar kitas garantijas. 

REKLAMA

Susitikime dalyvavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė, Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis, Lietuvos regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus. Į susitikimo dalyvius taip pat kreipėsi Sveikatos ekspertų tarybos nariai ekspertai: prof. Juozas Augutis (VDU), prof. Mindaugas Stankūnas (LSMU), prof. Kęstutis Petrikonis (LSMU), prof. Edita Sužiedėlienė (VU).

REKLAMA
REKLAMA

Reanimacijose užimtos 152 lovos

Portalas tv3.lt primena, kad praėjusią parą buvo nustatyti 947 nauji COVID-19 atvejai, mirė 25 žmonės, rodo pirmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

21 mirusysis buvo neskiepytas arba paskiepytas nepilnai.

Praėjusią parą 297 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyto 974 žmonės.

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1823 COVID-19 sergantys pacientai – maždaug pusšimčiu daugiau nei prieš parą, 152 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta 4,1 tūkst. molekulinių (PGR) ir 3,5 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų dar sumažėjo ir siekia 1196 atvejus – jis mažėja nuo praėjusio pirmadienio. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat mažėja nuo savaitės pradžios ir siekia 13 procentų.

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 138 žmonės – keliomis dešimtimis mažiau nei prieš parą.

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1,8 mln. žmonių, tik pilnai vakcinuota – 1,6 mln., dar 147 tūkst. pilnai paskiepytų gyventojų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę. Ją praėjusią parą gavo 561 žmogus.

Nieko naujo. Vis dar su ukolais lenda, o kad galimybių paso nešiotojai sukėlė pandemijos protrūkį, apsimeta, kad to nepastebi, o avies galva dar tuo ir didžiuojasi. Juk aiškiai sumažėjo susirgimų, kai avigalviams su gp uždėjo antsnukius
O gal suvaldysim pandemiją kai valdantieji paskelbs vakcinų pirkimo sutartis viešai? Kai paaiškins kodėl jų tiek pripirko, nors apie trečią vakciną dar kalbos nebuvo Kodėl žadėjo tik vieną skiepą, o dabar įsivažiavo ir nežinia kada sustos. Kodėl taip džiaugiasi GP grasinimo planu ir vėl daro nesąmoningas klaidas, o gal veikia sąmoningai kenkdami ir kiršindami?
Žmonės nepamiršo ir jūsų "žygdarbių". Plepėti bile ką lengva...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų