• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjanti Seimo rudens sesija yra paskutinė, kada galima priimti Civilinės sąjungos įstatymo projektui, sako jį inicijavusios Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Artėjanti Seimo rudens sesija yra paskutinė, kada galima priimti Civilinės sąjungos įstatymo projektui, sako jį inicijavusios Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

REKLAMA

„Mes manome, kad ši sesija yra paskutinė, kada galima priimi šį įstatymo projektą. Ir jo reikia, aišku, ne Laisvės partijai, o Lietuvos žmonėms. Dėl to turime daryti visi – ir koalicijos partijos, ir partijos, kurios yra įsipareigojusios savo rinkėjams, kad tas įstatymas būtų priimtas ir būtų priimtas šioje sesijoje“, – žurnalistams trečiadienį po valdančiosios koalicijos tarybos pasitarimo sakė Laisvės partijos vadovė.

Seimo pirmininkė, taip pat valdančiųjų Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė Nielsen tvirtino, kad klausimas bus rudens sesijos darbotvarkėje, tačiau pripažino, kad tvirto palaikymo civilinei sąjungai Seime vis dar nėra. 

REKLAMA
REKLAMA

„Man asmeniškai labai norėtųsi, kad šioje kadencijoje šis klausimas galų gale būtų uždarytas ir lūkestis žmonių, kuriems tai yra svarbu, patenkintas. Ar pavyks tiek balsų surinkti tiek balsų, kiek reikia – vis dar atviras klausimas. Puikiai žinote, koks yra Seime jėgų santykis, jis iš esmės nesikeičia. Tai balsavimas dėl civilinės sąjungos būtų 50 ant 50“, – tvirtino ji.

REKLAMA

Seimas gegužę po svarstymo kelių balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė. Dar liko paskutinis balsavimas dėl įstatymo priėmimo.  

Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.

Kalbėdama apie planus rudens sesijoje Seimui ratifikuoti Stambulo konvenciją, V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad klausimas priklausys nuo to, ar Seimas ryšis kreiptis į Konstitucinį Teismą išaiškinimo, ar konvencija neprieštarauja šalies Konstitucijai.

REKLAMA
REKLAMA

„Matyt, grįšime prie to nutarimo svarstymo rudens sesijos pradžioje. Tai dabar Seimo apsisprendimas laukia, ar bus kreiptasi į Konstitucinį Teismą, kad jis savo ruožtu įvertintų, ar jis gali prieštarauti Lietuvos Respublikos Konstitucijai“, – sakė Seimo pirmininkė.

Parlamentas besibaigiant pavasario sesijai pradėjo svarstyti šį V. Čmilytės-Nielsen inicijuotą siūlymą po to, kai kreiptis į KT paragino nevyriausybininkai. Lietuva Stambulo konvenciją pasirašė dar 2013 metų birželio 7 dieną – prieš dešimtmetį, tačiau Seimas iki šiol jos neratifikavo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį valdantiesiems konservatoriams, liberalams ir „laisviečiams“ aptariant rudens Sesijos darbus, pasak Seimo pirmininkės, nebuvo kalbėta apie Seime įstrigusią iniciatyvą dekriminalizuoti nedidelio kiekio kanapių ir jų produktų turėjimo savo reikmėms.

Šią iniciatyvą aktyviausiai palaikančių „laisviečių“ vadovė A. Armonaitė sako, jog klausimas turi būti laikomas ne „baudžiamosios politikos“ o „sveikatos politikos objektu“, kartu ji pripažino, kad priimti sprendimui nėra tvirtos politinės valios.

„Klausimas yra apipintas įvairiais mitais, legendomis, demonais, dezinformacija. Suprantu, kad žmonės bijo, dėl to darbo reikia padaryti daugiau ne tik parengiant projektą ir svarstant jį komitete, bet ir pasitelkiant sveikatos politikos autoritetus. Tikiu, kad šita reforma įvyks Lietuvoje, bet kelias yra ilgesnis“, – teigė ji.

Da pašol tu nafik su savo pedikų civilinėm sąjungom
O kuo blogai referendumas?
noreciau pamatyt tevus kurie tokia suka uzaugino.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų