Vairavimo instruktoriaus Pauliaus Kazėno teigimu, laikant teises šiai temai ne visad skiriama pakankamai dėmesio ir neretai vairuotojai, pakliuvę į avarinę situaciją, užmiršta kaip iš tikrųjų derėtų elgtis.
„Pirmas dalykas patekus į tokią situaciją, be abejo, yra įjungti avarinę šviesos signalizaciją. Tačiau vien to nepakanka ir nepaisant koks paros metas, prieš išlipant iš automobilio rekomenduojama užsivilkti ryškiaspalvę šviesą atspindinčią liemenę, taip užtikrinamas geresnis matomumas,“ – teigė specialistas.
Tačiau prieš apžiūrint automobilį ar imantis kitų veiksmų vien šito, vėlgi, nepakanka – taip pat reikia pastatyti ir avarinio sustojimo ženklą.
Kelių eismo taisyklėse (KET) nustatyta, kad, „jeigu priverstinai sustojama ten, kur sustojusią transporto priemonę kiti eismo dalyviai pamatytų likus iki jos mažiau kaip 100 m, motorinės transporto priemonės (išskyrus mopedą, motociklą be priekabos), traktoriaus, savaeigės mašinos vairuotojas privalo nedelsdamas prieš transporto priemonių važiavimo kryptį toje važiuojamosios dalies pusėje pastatyti avarinio sustojimo ženklą: gyvenvietėse – ne arčiau kaip 25 m atstumu, o ne gyvenvietėse – ne arčiau kaip 50 m atstumu nuo sustojusios transporto priemonės.“
Anot P. Kazėno, šie atstumai parinkti atsižvelgiant į galimai pablogėjusį automobilio matomumą kitiems vairuotojams. Instruktorius taip pat patarė, jog numatytus atstumus apytikriai pamatuoti galima žingsniais.