„Ypač sukeldama į vieną dalyką ir pačių rusų lėktuvo katastrofą Sinajaus pusiasalyje, ir Paryžiaus atakas, ir dabar demonstruodama labai didelį solidarumą su Prancūzija ir Europa, ir bandydama save rodyti kaip neišvengiamą ir labai svarbų partnerį, kovojant su „Islamo valstybe“ Sirijoje.
Žinoma, kad tai vyksta. Aišku, kad pasaulio lyderiai priima Rusijos pasiūlymą dirbti kartu, kovojant prieš „Islamo valstybę“. Tačiau, manau, kad daugelyje Vakarų sostinių yra labai aiškus supratimas, kad negalima dėl Sirijos aukoti Ukrainos. Tie du failai turi būti atskirti ir sankcijos Rusijai yra susijusios būtent konkrečiai su Minsko susitarimo įgyvendinamu, ir negali būti daroma nuolaidų Sirijos kontekste Rusijai dėl tų nusikaltimų, kurie buvo įgyvendinti Ukrainoje. Tikrai aš įsivaizduoju, kad visuomenėje yra nemažai baimių ir nuogąstavimų, bet nemanau, kad būtų galima tikėtis, kad Ukraina būtų išduota“, - laidoje „Dienos klausimas“ kalbėjo A. Pranckevičius.
Tam, kad sankcijos Rusijai būtų pratęstos, turi balsuoti visos 28 Europos Sąjungos valstybės narės. A. Pranckevičius mano, kad balsavimas vyks gruodžio mėnesį.
„Rodosi, kad didžioji dauguma Europos Sąjungoje mano, jog sankcijas reikėtų pratęsti, ypač dėl to, kad vis dar nėra pilnai įgyvendinti Minsko susitarimai. Iki metų pabaigos jie realistiškai nebus įgyvendinti. Ne tik dėl to, kad vėluoja decentralizacijos reforma ar neįvyko vietos rinkimai Donbaso regione pagal visus reikalavimus, bet ir dėl to, kad pati Rusija irgi nedarė daug žingsnių ir iki šiol nėra perduota išorės sienos kontrolė ukrainiečiams. Todėl labai realu tikėtis, kad sankcijos bus pratęstos dar kitam laikotarpiui“, - sakė pašnekovas.