Kaip „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, nuorūka atrodytų toks menkas daiktelis, kuris lyg ir dingsta, numetus į žolę ar į kanalizaciją:
„Tačiau mes paskaičiavome,kad vien legaliai parduodamų Lietuvoje cigarečių nuorūkų per metus susidaro apie 1,5 tūkst. tonų. Pridėkim dar nelegaliai parduodamų cigarečių nuorūkas ir turėsim milžinišką skaičių. Specialistai sako,kad viena nuorūka kubinį metrą vandens užteršia taip, kad jame neįmanoma jokia gyvybė. O nuorūkos, kuriose yra ir sunkiųjų metalų,ir kancerogeninių medžiagų, patenka ir į paviršinius vandenis, upelius, ežerus... Todėl manome, kad nepaisyti tokio kiekio ir jo netvarkyti būtų tiesiog nesąžininga prieš gamtą“.
Tarp įvairių variantų, anot ministro,svarstyta galimybė apmokestinti cigaretes simboliniu mokesčiu, o tuos pinigus skirti rūkymo vietoms, šiukšlių dėžėms, specialioms peleninėms įrengti:
„Bet manome, kad pirmiausia reikia pasitarti su visuomene, ką turėtume daryti. O tas mokestis būtų jau kraštutinė priemonė. Mes nekalbame apie žalą sveikatai, mūsų rūpestis – daroma žala aplinkai. Esame pasidomėję ir kitų valstybių patirtimi. Yra netgi tam tikra sistema, kuomet už tam tikrą surinktų nuorūkų skaičių yra sumokama. Tai labai brangūs būdai, neketinam to taikyti. Todėl imsimės švietėjiškų akcijų, rodysime, kaip tai kenkia gamtai. Tie, kurie sako, kad tai ne opiausia problema, tegul pasidairo aplink ir pamatys, kokie kiekiai nuorūkų yra kone kiekviename žingsnyje. Žodžiu, problema didžiulė ir ją kažkaip reikia spręsti. Teisės aktų informacinėje sistemoje yra toks, dar „žalias“ siūlymas dėl cigarečių apmokestinimo. Sužinoję visuomenės, valstybės institucijų nuomonę, teiksim projektą Vyriausybei ir siūlysim priimti tokį sprendimą“, – kalbėjo K. Trečiokas.