„Šie reikalavimai jau buvo peržiūrėti ir sugriežtinti 2013 metais – po tragedijos Rygoje, kai įgriuvo „Maxima“ pastato stogas. Nors, atrodytų, teisinių svertų jau ir pakanka, bet pažeidimų vis dar pasitaiko. Mūsų siekis – visiškai užkirsti kelią tokiems pažeidimams, nes bet kokia rekonstruojamo pastato, kad ir vieno per daugelį metų, griūtis gali baigtis itin skaudžiomis pasekmėmis“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.
Aplinkos ministerijos parengti Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) pakeitimai leistų sugriežtinti statytojų atsakomybę, jeigu rekonstruojant naudojamą statinį nevykdoma to statinio projekte numatyta sąlyga rekonstrukcijos ar kapitalinio remonto metu jame sustabdyti gamybinę ir ūkinę veiklą.
ATPK siūloma papildyti straipsniu „Neteisėta statyba naudojamuose statiniuose“ ir nustatyti, kad statybos darbų vykdymas naudojamame statinyje, kai jame ar jo dalyje nėra sustabdyta ūkinė ar kitokia veikla, kai tai numatyta statinio projekte, užtraukia baudą statytojui ir (ar) rangovui: fiziniam asmeniui – nuo 580 iki 1450 eurų, o juridinio asmens, statytojo ir (ar) rangovo, vadovui – nuo 870 iki 1740 eurų. Už tokiomis aplinkybėmis atliekamą statinio statybos techninę priežiūrą, taip pat vadovavimą statybos darbams siūloma skirti nuo 290 iki 870 eurų baudą.