Pramonininkų konfederacija Darbo kodekse siūlo įteisinti susitarimą dėl konfidencialios informacijos neatskleidimo.
"Dažnas atvejis, kai darbdavys keletą metų investuoja į darbuotoją, siunčia jį mokytis į užsienį, sudaro sąlygas susipažinti su technologinėmis naujovėmis, o paskui tas darbuotojas pereina dirbti pas konkurentą - todėl siūloma, kad būtų įteisintas susitarimas dėl konfidencialios informacijos neatskleidimo", - Eltai sakė konsultaciniame posėdyje klausimą pristačiusi Pramonininkų konfederacijos Verslo socialinės politikos departamento direktorė Laura Sirvydienė.
Anot jos, daugelyje Vakarų Europos valstybių yra įteisinti nekonkuravimo susitarimai, kuriais darbuotojas įsipareigoja 1-2 metus nekonkuruoti su buvusiu darbdaviu - tai yra nekurti tos pačios veiklos įmonių, nekonsultuoti ir nedirbti konkurentų įmonėse, nedirbti su buvusio darbdavio klientais ir pan. Už tai buvusiam darbuotojui gali būti mokama iki 50 proc. buvusio darbo užmokesčio dydžio kompensacija.
Toks pat pasiūlymas buvo teikiamas ir konfederacijos konsultaciniam posėdžiui, tačiau dauguma pasisakiusiųjų pabrėžė, jog svarbiau konfidencialios informacijos neatskleidimas.
"Buvę darbuotojai atneša konkurentui technologines bei komercines paslaptis ir žlugdo buvusį gamintoją. O siūlymas įteisinti konkretų kompensacijos dydį gali būti pavojingas", - įspėjo Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos "Bega" vadovas Aloyzas Kuzmarskis. Jo teigimu, turi būti numatytas terminas, per kurį buvęs darbuotojas neturėtų teisės skleisti konfidencialios informacijos apie buvusią įmonę.
Buvo pasiūlymas ir kompensacijos dydį nustatyti jau priimant darbuotoją - taip būtų užkirtas kelias vėliau šantažuoti buvusį darbdavį, reikalaujant didesnio atlygio už tylėjimą. Jeigu žmogus su šiuo dydžiu nesutiktų - jo darbdavys galėtų neįdarbinti.Galutinį pasiūlymą, kuris bus teikiamas Trišalei tarybai, Pramonininkų konfederacija suformuluos vėliau.
ELTA