„Tenka tik apgailestauti, kad, kaip teigiama filmuotoje medžiagoje, laimingai įveikusio pavojingą infekciją žmogaus artimasis be jokio pagrindo juodina medikų darbą. Tačiau džiaugiamės, kad medikai padėjo dar vienam žmogui ir linkime visiems sveikatos“, – atsakė VšĮ Kauno klinikinės ligoninės komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas.
Anūkė pasakojo, kad po daugiau nei dviejų mėnesių ligoninėje, senelis sunkiai pavalgo ir vos pavaikšto, nors prieš tai lengvai nueidavo po 3 kilometrus. Artimieji ir socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino vaizdais, kaip atrodo senelis.
Teigė, kad senelis buvo neatpažįstamas
Kaip pasakojo A. Vasiliauskienė, 88 metų jos senelis kovo pabaigoje susirgo šlapimo takų infekcija, dėl kurios kovo 20 dieną buvo paguldytas į Marijampolės ligoninės Vidaus ligų skyrių. Ten užsikrėtė koronavirusu ir balandžio 6 dieną buvo perkeltas į Kauno klinikinės ligoninės Infekcinių ligų kliniką.
Po daugiau nei dviejų mėnesių, antradienį, jis buvo paleistas iš Kauno klinikinės ligoninės, o atvykę jo pasiimti artimieji esą negalėjo patikėti savo akimis.
„Jis buvo neatpažįstamas: visas sulysęs, netekęs pusės svorio – šonkauliai net matosi, antakis praskeltas, susidariusios pragulos su žaizdomis, pats nesugeba pavalgyti ir jau sunkiai paeina, dantys pamesti, visas apžėlęs ir oda išsausėjusi.
Senelis prieš patenkant į ligoninę namuose pats maitinosi ir vaikščiojo – viskuo puikiai pasirūpindavo. Lengvai nueidavo po 3 kilometrus iki kaimyno.
Kai antradienį nuvykome pasiimti į Kauno klinikinę ligoninę, tai jį atvežė mums į lauką su visu gaubtu. Kai nuėmė, tai atrodė, kad jis kaip iš urvo išlindęs ir pirmą kartą šviesą pamatęs.
Jis mus iškart atpažino ir apie viską samprotavo, tik truputį buvo pasimetęs laike. Paklausė mūsų, ar jis Marijampolėje, bet atsakėme, kad Kaune. Klausė, kiek čia parų gulėjo, atsakiau, kad du mėnesius“, – prisiminė anūkė A. Vasiliauskienė.
Buvo rišamas prie lovos?
Moteris pasakojo, jog senelis buvo rišamas prie lovos. Pasak jos, ligoninės personalas teigė, kad jis sirgo koronavirusu ir norėjo išeiti iš palatos, todėl surišo ir leido raminamuosius.
„Ligoninėje aiškino, kad po ilgo gulėjimo jam atrofavosi raumenys ir jis iškritęs iš lovos prasiskėlė antakį. Nors anksčiau buvo meluojama iš daktarų pusės, jog pats valgo, vaikšto, nors situacija buvo visai kitokia. Tai yra protu nesuvokiama, kad XXI amžiuje vyksta tokie dalykai.
Tačiau, kai pradėjo reikalauti tyrimo atsakymų, jis netikėtai pasveiko nuo visų ligų. Du mėnesius koronaviruso testas kaip teigiamas, taip teigiamas. Todėl praėjusią savaitę skambinau į ligoninę ir klausiau, kaip žmogus du mėnesius serga koronavirusu, kai kiti pasveiksta po 5 ar 6 savaičių. Prašėme, kad leistų bent pamatyti, nes tris mėnesius jo nematėme.
Bet neleido ir aiškino, kad vėl yra šlapimo takų infekcija, todėl turės dar likti, reikia antibiotikų. Bet pasakėme, kad ieškosime atsakymų, pagalbos kitur. Pirmadienį paskambino iš Kauno klinikinės ligoninės ir pasakė, kad senelis sveikas, testas neigiamas, kad viskas gerai, galime pasiimti. Kai juos pradėjome krutinti, tai po savaitės laiko paleido namo. Ir po šiai dienai net neranda dantų protezų – kur jie dingo, niekas nežino“, – sakė pašnekovė.
Su Marijampolės ligonine nepavyko susisiekti, jei gausime komentarą, papildysime vėliau.
Kauno klinikinė ligoninė: skaudu girdėti skleidžiamą šmeižtą
VšĮ Kauno klinikinės ligoninės komunikacijos specialistas Saulius Tvirbutas teigė, kad visi ligoniai yra tinkamai prižiūrimi ir maitinami, o socialiniuose tinkluose yra skleidžiamas šmeižtas.
„Visi ligoniai pas mus yra tinkamai prižiūrimi ir maitinami. Ypač gerbtinas slaugytojų ir jų padėjėjų darbas Infekcinių ligų skyriuje. Ten šiuo metu dauguma ligonių šalia COVID-19 turi ir kitų sunkių ligų, o gydantis ir prižiūrintis juos personalas turi laikytis ypatingų saugos reikalavimų, dėvėti kelių sluoksnių specialius drabužius, todėl tikrąja to žodžio prasme dirbant liejamas prakaitas.
Džiugu, kad šiuo sudėtingu metu didelė dalis visuomenė vertina šių specialistų darbą. Bet kartu skaudu girdėti skleidžiamą šmeižtą socialiniuose tinkluose. Negano to, tenka išgirsti ir keiksmažodžių bei necenzūrinių epitetų, kai, pavyzdžiui, kartą slaugytojos atvežė ir savo rankomis įsodino į artimojo automobilį vieną ilgai gydytą ligonį.
Ar ligonis buvo rišamas? Negalime komentuoti konkretaus paciento ligos eigos, bet įstaigoje yra patvirtinta ir reglamentuota fizinio suvaržymo tvarka. Paprastai ligonio fiksavimas taikomas, kai pacientas atliekant būtinas gydymo procedūras su įranga muistosi, adekvačiai nesuvokia aplinkos ir tuo kelia pavojų sau.
Be to, nė vieno paciento nelaikome be priežasties. Tam tikrai nėra jokio intereso, nes medikams darbo netrūksta“, – pažymėjo S. Tvirbutas.