• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugsėjo 29 dieną „Amnesty International" surengė spaudos konferenciją Vilniuje, kurioje  paskelbė naują informaciją apie Lietuvos dalyvavimą CŽV Ypatingųjų perdavimų ir slaptųjų kalėjimų programoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Amnesty International" atstovai atvažiavo į Lietuvą tam, kad išreikštų susirūpinimą tuo, kad tyrimas dėl slaptų CŽV kalėjimų Lietuvoje buvo nutrauktas Generalinės Prokuratūros. Tuo tarpu atsiranda vis daugiau detalių ir faktų, liudijančių, kad Lietuva dalyvavo šioje slaptų kalėjimų programoje.

„Amnesty International" reikalauja Lietuvos valdžios institucijų atnaujinti tyrimą, kuris turėtų būti atliktas kruopščiai.

REKLAMA

Tyrėjas Crofton Black iš „Reprieve" šiandien pirmą kartą viešai paskelbė informaciją apie skrydį iš Maroko į Lietuvą. Manoma, kad šio skrydžio metu kalinys Abu Zabaida, kuris ir kreipėsi į žmogaus teisių institucijas dėl jo teisių pažeidimo, buvo gabenamas į Lietuvą ir kalinamas slaptame kalėjime.

REKLAMA
REKLAMA

Abu Zabeida JAV programoje buvo vadinamas Gini–pig. JAV vyriausybė atsleidė, kad jis buvo kankimas, tai buvo daroma, sukeliant skendimo pojūtį, mušamas, laikomas nuogas, jam nebuvo leidžiama miegoti, neduodavo maisto, dėl to atsirado sveikatos sutrikimų, tačiau kaliniui nebuvo duodami medikamentai. Programoje jis atliko bandomojo triušio vaidmenį, nes buvo bandoma išsiaiškinti, kiek efektinga taikyti tokius kankinimo būdus kaliniams.

„Mums žinoma, kad slaptas skrydis iš Maroko buvo vykdomas per Jordaniją į Vilnių. Skrydis sutampa su Abu Zabeidos parodymais. Jis iš tikrųjų buvo slapta perkeltas į Europą ir laikomas Lietuvoje", - tikino C. Black.

Anot jo, prieš kelias savaites jo atstovaujama organizacija rado daug dokumentų, susijusiu su lėktuvu, dalyvavusiu šioje slaptoje programoje, į programą buvo įtraukta ir Computer Science Corporation, kuri įdarbino šį lėktuvą 2005 metų vasarį. Lėktuvas vyko misijai, viena valanda skrydžio kainavo 8500 JAV dolerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrėjas parodė užsakymo, piloto žurnalo kopijas, kurios liudija, kad lėktuvas nusileido Maroke, vyko sustojimas Jordanijoje, vėliau tas pats lėktuvas sustojo ir Vilniuje. Sąskaita faktūra liudija, kad už skrydį buvo sumokėta 432 tūkst. JAV dolerių.

„Lietuvos aviacijos tarnyba patvirtino, kad vasario 17 dieną 18.03 šis lėktuvas nusileido Vilniuje, stovėjo pusantros valandos ir paskui išskrido į Islandiją, o vėliau grįžo į JAV", - teigė tyrėjas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų