Gyvename laikais, kai galime keliauti beveik visur, tad nenuostabu, kad ypač patrauklios tampa vietos, į kurias sunku patekti. Ekstremalios ekspedicijos po karo zonas pripildo kraują adrenalino, bet didžiausias jaudulys apima tuomet, kai jauti, kad kelionėje gali atrasti tai, kas dar nėra atrasta, nučiupinėta, parodyta.
Tinklalapis gazeta.pl pateikia sąrašą paslaptingiausių ir sunkiai pasiekiamiausių pasaulio vietų itin ambicingiems keliautojams.
Nors atrodytų, kad gyvenantiems pigių bilietų eroje įmanoma viskas, bet vis dar yra vietų pasaulyje, kurias galima drąsiai pažymėti ženklu „neatrasta“.
Kai kurios pasaulio šalys vis dar yra uždaros smalsiems turistams ir net nepaisant rekomendacijose akcentuojamų „pavojinga“, „nesaugu“ ar „grobiami užsieniečiai“, su patyrusiu vietiniu gidu lankydami tokias vietas tikrai atrasite kelionės malonumą.
Šiaurės Korėja
Jie sumanėte pakeliauti po Šiaurės Korėjoje, tai turite daryti kartu su su gidu, taip pat dažnai pageidautinas kelionės planas, jūs turite pateikti savo planą. Suprantama, nukrypimai nuo plano galimi.
Turizmo ekspertai teigia, kad geriausia kelionės į Š. Korėją geriausia pirkti iš kinų kelionių agentūrų. Keleiviai lėktuvais ir traukiniais daugiausiai į šią šalį vyksta iš Rusijos, Kinijos ir Japonijos. Tiesa, pats patekimas į šalį nėra paprastas, mat pasienyje privalu deklaruoti, kiek mobiliųjų telefonų ar MP3 grotuvų į šalį įvežate. Šias Vakarų pasaulio „gėrybes“ bet kada gali iš jūsų gali konfiskuoti vietiniai pareigūnai, įvardydami tai kaip grėsmę šalies saugumui.
Tūkstančiai šiaurės korėjiečių per masinį mitingą Pchenjane prisiekė ištikimybę Kim Jong Unui (nuotr. SCANPIX)
Korėjos Liaudies Demokratinę Respubliką šiandien drąsiai galima vadinti didžiausiu pasaulyje komunizmo muziejumi. Ši šalis įkurta 1948 metais, kai JAV ir Tarybų Sąjunga negalėjo susitarti dėl šio pusiasalio likimo.
Itin skaudus istorinis momentas korėjiečiams – Tarp Šiaurės ir Pietų Korėjų vyko brolžudiškas karas, kuris formaliai tęsiasi ir šiandien, kova pareikalavo dviejų milijonų aukų, baigėsi tik paliaubų susitarimu ir demilitarizuotos zonos nustatymu palei 38-ąją lygiagretę – tai 238 km ilgio ir 4 km pločio juosta negyvenamoje žemėje.
Šiaurės Korėja. Reuters/Scanpix nuotr. (nuotr. Balsas.lt)
Patyrę keliautojai įspėja, kad kertant pasienio zoną, šiukštu negalima niekaip erzinti sargybinių, patariam vengti staigių judesių, neatsargiai juokauti ir pan.
Keliavę po Š. Korėją turistai pasakoja apie butaforiją primenančių miestų vaizdus, milžinišku lyderių plakatus gatvėse. Šiaurės Korėjoje gausiu įvairių mauzoliejų ir kitų architektūrinių pastatų, šlovinančių komunistinį rėžimą.
Tarp Indijos ir Kinijos, išsibarstęs Himalajų šlaituose Butanas atviras turistams tik pastaruosius 60 metų. Tiek parėjo ir nuo oro uosto atidarymo ir pirmojo asfaltuoto kelio, kerta šalį iš rytų į vakarus, statybos.
Butanas keliautojus stebina savo kraštovaizdžiu, o neretai prireikia plieninių nervų nežvilgčioti prie automobilio langą važiuojant palei prarają.
Butanas (nuotr. SCANPIX) (nuotr. Balsas.lt)
Butanas – šalis uždraudusi cigaretes, o vyrus įtraukusi į tunikų gamybą ir itin sauganti savo nacionalinio produkto rinką. Tai šalis, kurios gyventojai priskiriami prie pačių skurdžiausių pasaulio tautų, bet kartu, pagal nacionalinį laimės indeksą, laikomi ir vienais laimingiausių. Butanas gali didžiuotis daugiau nei dviejų tūkstančių metų senumo budizmo tradicijomis ir itin kruopščiais saugomais vienuolynais.
Skaičiuojama, kad ši kraštą per metus vidutiniškai aplanko vos 30 tūkst. turistų, bet ateityje šis skaičius turėtų patrigubėti.
Dar visai neseniai Birma buvo visiškai uždara valstybė, bet po šalyje įvykusio politinio perversmo į šią šalį plūstelėjo minios turistų. Kelionės sąlygos šioje šalyje dėl itin prastos kelių būklės vis dar daugelyje priklauso nuo oro. Taip pat esama tam tikrų rajonų, kuriuos turistams rekomenduojama aplenkti dėl to, kad šiose zonose esama narkotinių augalų plantacijų bei teritorijos kontroliuojamos vietinių kariškių. Paprastai turistai šioje šalyje lanko vienuolynus ir kitas šventas vietas, be to, nenustebkite, jei jums bus pasiūlyta keliauti buivolo traukiamu vežimu – toks kelionės būdas šioje šalyje įprastas.
Yangon (Mianmaras) (nuotr. „Keturios kuprinės“) (nuotr. Gamintojo)
Turkmėnija
Legenda pasakoja, kad kai Dievas sukūrė pasaulį ir dalijo tautoms žemes, pirmieji eilėje stovėjo turkmėnai. Jie gavo labai didelę teritoriją, kai Dievas dalijo tautoms saulę, jie vėl eilėje stovėjo pirmi, bet kai dievas ėmė dalinti tautoms vandenį, jų eilėje buvo vos keli. Ši legenda puikiai atspindi šalies gamtinę situaciją: Kara Kum dykumos smėlis užima didžiąją šios paslaptingos šalies paviršiaus dalį, Turkmėnistaną iš vienos pusės gobia kalnai, o iš kitos – Kaspijos jūra.
Senovinis Sarazmo miestas Turkmėnistane (nuotr. Balsas.lt)
Norėdami gauti vizą į Turkmėnistaną turėsite sutvarkyti daug pasienio formalumų, o norint patekti Turkmėnbaši regioną, privalėsite gauti specialų leidimą, mat šis rajonas dar žinomas kaip „Šiaurės Korėjos Centrinėje Azijoje dalis“.
Turkmenistano prezidento rūmai, News Bridgepix nuotr. (nuotr. Balsas.lt)
Ši šalis jus nustebins turtinga ir unikalia istorija, kultūros vertybėmis ir papročiais. Viešint Turkmėnistane rekomenduojame aplankyti „meilės miestu“ vadinamą Ašchabadą, šalia Šilko kelio įsikūrusį Merv miestą.