Aliona įkūrė išskirtinę sodybą: atvykę čia tarsi nusikelia į praeitį | tv3.lt
  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rumšiškių etnografinio kaimo dvasią galima pajausti ne tik Kauno pašonėje. Molėtų rajone esanti „Pagulbio“ sodyboje galite patirti senovės atmosferą, tačiau kartu pasinaudoti ir šiuolaikiniais patogumais. Apie tai, kaip įsikūrė ši sodyba galite pamatyti laidoje „Lietuvis pas lietuvį“.

16

Rumšiškių etnografinio kaimo dvasią galima pajausti ne tik Kauno pašonėje. Molėtų rajone esanti „Pagulbio“ sodyboje galite patirti senovės atmosferą, tačiau kartu pasinaudoti ir šiuolaikiniais patogumais. Apie tai, kaip įsikūrė ši sodyba galite pamatyti laidoje „Lietuvis pas lietuvį“.

REKLAMA

„Pagulbio“ šeimininkė Aliona Jakutienė augo ir gyveno Jonavoje, o vėliau išvyko studijuoti į Kauną. Tiesa, laikinojoje sostinėje moteris neužsibuvo. Po mokslų moteris nusprendė grįžti atgal į Jonavą.

„Mano vyras ir visa jo šeima taip pat gyvena Jonavoje. Grįžti traukė ir vyro darbas, bet galbūt labiausiai – mažo miesto privalumai, nes viskas labai arti ir turint šeimą labai patogu“, – pasakoja moteris.

Nusprendė atverti duris ir kitiems

Tarp Molėtų, Utenos ir Anykščių įsikūrusiame Pagulbio kaime, Alionos uošvis Kazimieras jau daugiau nei 15 metų turi labai gražią sodybą. Iš pradžių ta sodyba mėgavosi šeima, o kartą per metus čia leisdavo poetams ir rašytojams surengti nemokamą festivalį. Tačiau tai buvo vieninteliai sodybos svečiai.

REKLAMA
REKLAMA

Viskas pasikeitė, kai 2018 metais Alionos vyro Liudo brolis ėmė ieškoti vietos susituokti, nes jam norėjosi kluono. Galiausiai buvo nuspręsti, kad ieškoti tinkamos vietos neverta, nes ją jau turi. Kluonui reikėjo tik šiek tiek meilės ir renovacijos.

REKLAMA

„Atnaujinome sodybą sau, bet paskui buvo gaila viską pasilikti tik sau. Norėjosi, kad ir kiti pamatytų. Maža kluono renovacija virto didele, buvo įrengta kanalizacija ir mašinų stovėjimo aikštelė. Nusprendėme, kad jau galime priimti ir svečius“, – pasakoja ji.

Renovacijos metu pavyko išsaugoti visą kluono ir kitų pastatų autentiką, tad čia atvykę svečiai gali pajausti „Pagulbio“ tikrąją dvasią. Aliona priduria, kad šiuolaikiškumo sodyboje taip pat galima surasti, tačiau jis yra integruotas taip, kad jis yra nejuntamas.

REKLAMA
REKLAMA

„Atvykę pas mus galite pasijausti lyg gyvendami entografiniame muziejuje ar Rumšiškėse, tačiau tuo pat turėti ir šiuolaikiniam žmogui reikalingas paslaugas“, – sako ji.

Pagrindiniame sodybos pastate yra keli kambariai, kuriuose gali apsistoti čia atvykę svečiai. Name yra ir mokytojų, bibliotekos, rojalio, vasaros, didžiosios virtuvės ir draugystės kambariai. O kiekviename jų – unikalūs, išsaugoti praėjusio šimtmečio daiktai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Išsaugojome sodyboje kambarius tokius, kokie jie buvo dar tada, kai čia veikė mokykla. Todėl ir pavadinimai yra pagal paskirtį. Juose galima rasti įvairiausių įdomių senovę primenančių daiktų, knygų bibliotekoje. Kaip aš sakau, retas, kuris įsivaizduoja, bet čia nėra standartinis viešbutis, kokio gali tikėtis.

Čia atvykę žmonės papuola tarsi į Rumšiškes ir miega šimtametėje senovinėje lovoje, užsikloja išlaikytais audiniais, randa įvairiausių senų rakandų. Net mūsų durys yra išlikusios su klemkomis (aut. past. senovinėmis durų sklendėmis), kurias reikia suspausti ir jų dauguma net nėra matę, nežino kaip elgtis“, – pasakoja Aliona.

REKLAMA

Dirba, kai kiti atostogauja

Nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio „Pagulbyje“ pats darbų įkarštis. Kluonas, kuriame žmonės švenčia vestuves ar kitas svarbias šventes, rengia festivalius, yra nešildomas, tad kitais metų laikais paprasčiausiai nėra galimybių priimti svečių, nors, pasak Alionos, norinčių tikrai būtų.

Be to, šventes paįvairinti gali ir įvairios edukacijos, kurias „Meniškas kaimas“ atveža į „Pagulbio“ sodybą. Edukacijos gali būti pačios įvairiausios – galima lieti žvakes, mokytis lipdyti molį, kepti šakotį ar atpažinti, rinkti vaistažoles.

REKLAMA

Aliona neslepia, kad kai kiti atostogauja – ji dirba. Poilsį ir keliones moteriai tenka planuoti žiemą, kai kiti dirba.

„Atostogas ir skrydžius dažniausiai planuoju lapkritį arba sausį, tuomet keliaujant būna visiška ramybė. Man kelionės yra poilsis“, – šypsosi moteris.

Kas paskatino Alioną tapti „Pagulbio“ šeimininke? Kaip laidos pabaigoje Žilinskų šeima įvertins viešnagę pas Alioną? Galiausiai, kur, burtų sprendimu, pati Aliona keliaus kitoje laidoje?

Laida „Lietuvis pas lietuvį“ – sekmadieniais, 17.15 val. per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
-->
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų