Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Susitikę prezidentas ir premjerė pasisveikina plačiai besišypsodami, po akimirkos surimtėja. Bet kol durys neužsidarė, ir pokalbiai – ne apie rimtus dalykus, politikų nuotaikos atrodo geros. O štai už uždarų durų vyksta svarbus Nausėdos ir Šimonytės pokalbis – jie aptaria ministrus. Tuos, kurie iki kadencijos pabaigos liks, ir tuos, kurie turės palikti Vyriausybę.
„Pasikeitimų šioje Vyriausybėje turi būti“, – taip Prezidentas kalbėjo dar prieš susitikimą, lankydamasis Medininkų žudynių metinių minėjime.
Šimonytės ir Prezidento susitikimas truko neilgai, apie 20 minučių. Bet ar pasiekė bendrą sutarimą?
„Apsikeitėme nuomonėmis, manau kad pasiekėme“, – sako I. Šimonytė.
Tačiau į klausimą, ar buvo ir nesutarimų, premjerė atsako abstrakčiai.
„Aš manau, kad aš pateiksiu tokį dekretą, kokį prezidentas pasirašys“, – teigia premjerė.
Ministrų, kurie galbūt keisis, pavardės lieka paslaptyje. O prezidentas dar vidudienį pabrėžė, kad net jei Šimonytė reikalo keisti kai kurių ministrų nematytų, jo žodis – lemiamas.
„Niekas neturi teisės prezidentui teikti ultimatumų, ir tikėtis, kad prezidentas, kaip koks notaras, pasirašinės ties kiekviena pavarde“, – sako G. Nausėda.
Kliba Navicko ir Dulkio kėdės
Sprendžiant iš ankstesnės kritiškos Prezidentūros retorikos, o taip pat visuomenės nepasitenkinimo ir kritikos, labiausiai kliba dviejų ministrų kėdės.
Vienas iš ministrų – žemės ūkio Kęstutis Navickas. Daug ūkininkų yra nepatenkintų jo darbu ir reformomis.
„Darbai nestoja ir bet kokiu atveju vis tiek yra suplanuota darbotvarkė ir aš jos toliau laikausi“, – teigia K. Navickas.
Tik ministras sako pasigedęs tiesioginės prezidento kritikos.
„Visas mano pavardės įvardijimas vyksta per žiniasklaidą ir per patarėjų komentarus, tai tiek aš ir žinau“, – prideda žemės ūkio ministras.
Antrasis labiausiai kritikuojamas ministras – Arūnas Dulkys.
„Man atrodo, kad yra svarbiausia, jog kuo greičiau baigtųsi ta ministrų tema“, – sako A. Dulkys.
Dulkys sako, kad nepaisant visos kritikos lavinos, kurią teko išgyventi, taip ir nesulaukė pagrįstos.
Vis dar neaišku dėl eurokomisaro
Nausėda neslepia – daugelyje ministrų pozicijų matytų savo kandidatus.
„Aš daug ką norėčiau matyti ministrų kabinete, bet turime tiesiog paisyti politinio žaidimo taisyklių, šiuo metu valdančioji dauguma yra tokia, kokia yra“, – sako G. Nausėda.
Užsienio reikalų ministras ir Konservatorių partijos lyderis Gabrielius Landsbergis dėl savo pozicijos tvirtas. Tik jo pavardė – populiariausia diskusijose dėl būsimo eurokomisaro. Populiariausia, tačiau ir paslaptingiausia. Nei jis, nei premjerė Šimonytė šiuo klausimu jau kelintą savaitę nekalba.
„Neįsivaizduoju kuriuo kampu galiu būti atsakingas už šį klausimą. Laikrodis tiksi tąja prasme, kad būtų gerai dalyvauti tose derybose. Lietuvos sprendimų priėmimo mechanizmas dėl visų ES klausimų yra pats sudėtingiausias ES“, – sako G. Landsbergis.
Šimonytei vadovaujant Vyriausybei veikiausiai rekordinį skaičių keitėsi Švietimo, mokslo ir sporto Ministerijos ministrai, galiausiai postą paliko skandalų purtoma socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Daugelis ministrų sulaukė interpeliacijų.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.