• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išrinkus antrai kadencijai prezidentą Gitaną Nausėdą pastarasis su iš naujo Seime įgaliojimus gavusia premjere Ingrida Šimonyte turi susitarti, kurie ministrai gali tęsti darbus iki kadencijos pabaigos, o kurie turėtų pasitraukti. Bet, atrodo, kad sutarimo link judama gana lėtai. Trečiadienį premjerė I. Šimonytė susitiko su prezidentu, bet po pusvalandžio išėjo gana dirgli.

8

Išrinkus antrai kadencijai prezidentą Gitaną Nausėdą pastarasis su iš naujo Seime įgaliojimus gavusia premjere Ingrida Šimonyte turi susitarti, kurie ministrai gali tęsti darbus iki kadencijos pabaigos, o kurie turėtų pasitraukti. Bet, atrodo, kad sutarimo link judama gana lėtai. Trečiadienį premjerė I. Šimonytė susitiko su prezidentu, bet po pusvalandžio išėjo gana dirgli.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patys nesaugiausi šioje dėlionėje turėtų jaustis sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ir žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Neoficialiais duomenimis, jiems net jau numatytos potencialiai įmanomos pamainos – žemės ūkio ministro pareigas būtų pasiryžęs perimti Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius, o sveikatos apsaugos – Seimo narė Jurgita Sejonienė. Pareigoms galimai tiktų ir Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas, bet šis politikas nesutaria su premjere I. Šimonyte. 

REKLAMA

„Aptarėme dekretą dėl Vyriausybės sudėties, kurį planuočiau pateikti, manau, kad penktadienį“, – žurnalistams po susitikimo sakė I. Šimonytė. 

Paklausta, kodėl negali nurodyti, kokia bus suderinta Vyriausybės sudėtis, premjerė atsikalbinėjo ne itin suprantamai: „Todėl, kad nepateiktas dekretas. Šiandien apsikeitėme nuomonėmis“.

REKLAMA
REKLAMA

„Aptarėme šitą situaciją su prezidentu ir kai bus mano nuomonė, tai ji bus dekreto pavidalu. (...) Man atrodo, kad keisti visada galima, nes ką tik pasikeitė du ministrai, nes reikėjo, kad pasikeistų, taip atsitiko, susiklostė tokios aplinkybės, du ministrai pasikeitė. Tai iki rinkimų mažiau laiko nei birželio mėnesį, bet taip būna, visaip būna. Vienintelis reikalavimas, vienintelė sąlyga, kuri čia būtų svarbi, kad tie pokyčiai būtų argumentuoti. Nes pokyčiai po pokyčių, turbūt, aš kaip žmogus konservatorius, kaip racionalus žmogus ir dar žiūrėdama į kalendorių, pokyčių dėl pokyčių niekada nepraktikavau, niekada nemaniau, kad tai prasminga. Bet jei galima turėti geresnę kokybę, tai nėra kažkoks dalykas, kuris negali įvykti. Juo labiau, kad kartais pats gyvenimas diktuoja, kaip kad atsitiko Švietimo, mokslo ir sporto bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijose“, – sakė premjerė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

I. Šimonytė sakė mananti, kad bendra nuomonė dėl Vyriausybės sudėties buvo pasiekta, nors neoficialiai portalo tv3.lt kalbinti asmenys teigė, jog sutarimo nėra, o dialogas yra tęsiamas. Laikas šiam dialogui senka, kadangi patvirtinti Vyriausybę reikia per 15 dienų nuo premjero paskyrimo. I. Šimonytę prezidentas paskyrė į pareigas liepos 22 dieną, tad performuotos ar tokios pat Vyriausybės tvirtinimo terminas sueina kitos savaitės pradžioje.

REKLAMA

„Aš manau, kad aš pateiksiu tokį dekretą, kurį prezidentas pasirašys“, – sakė I. Šimonytė. 

Kalbėdamas apie Vyriausybės sudėtį prezidentas G. Nausėda trečiadienį žiniasklaidai sakė, kad, jo nuomone, pokyčiai yra būtini.  

„Manau, kad pasikeitimų šioje Vyriausybėje turi būti. Jie neturi būti masiniai ir turi būti padaryti tam, kad būtų galima pasiruošti 2025 metų biudžeto svarstymui, nuraminti įsiaudrinusias bendruomenes ir tiesiog geriau dirbti savo darbą“, – trečiadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

REKLAMA

Prezidentas neatmetė galimybės tvirtinti nepilną ministrų kabinetą, jeigu premjerė nesutiks su jo pasiūlymais. Šiuo atveju tarp prezidento G. Nausėdos ir premjerės I. Šimonytės yra žaidžiamas vadinamasis „viščiuko žaidimas“, kai kiekvienas veikėjas bando kito kantrybę. Laimi tas, kas turi daugiau kantrybės ir neatsitraukia.

G. Nausėda šio Seimo kadencijos pradžioje nenorėjo tvirtinti A. Dulkio sveikatos apsaugos ministru, bet premjerė ilgai neatsitraukė, tad prezidentas nusileido. Šiuo atveju labai tikėtina, kad Prezidentūra darys spaudimą iki galo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kazys Starkevičius nesispyriotų

Jeigu būtų sutarta keisti žemės ūkio ministrą, greičiausiai šios pareigos būtų patikėtos dabartiniam Ekonomikos komiteto pirmininkui K. Starkevičiui. Šis politikas jau yra dirbęs žemės ūkio ministru Andriaus Kubiliaus ministrų kabinete 2008-2012 metais, yra neblogai vertinamas ūkininkų gretose. 

REKLAMA

„Esu girdėjęs apie tai, nes visokiais rakursais kalbama. Šiuo metu dirbu Ekonomikos komitete, čia daug nebaigtų darbų ir esu į tai susikoncentravęs. Bet viskas priklauso nuo premjerės ir prezidento, kokius sprendimus priims“, – anksčiau portalui tv3.lt yra sakęs K. Starkevičius. 

Politikas sakė, kad jeigu valstybės vadovai sutartų, jog žemės ūkio srityje reikia kito ministro padėties stabilizavimui, tuomet „būtų galima apie tai galvoti“. 

REKLAMA

„Kaip teisingai pastebėjote, niekas čia nesiveržia, nes labai trumpas laikas. Kadangi esu dirbęs žemės ūkio ministru, tai gal tai yra šioks toks privalumas, bet šiaip tikrai nesiveržiu ir ne nuo manęs tai priklauso“, – teigė K. Starkevičius. 

Sejonienė ar Matulas? 

Prezidentas G. Nausėda bei jo patarėjai ne kartą kritikavo sveikatos apsaugos ministrą A. Dulkį, bet dėl jo pamainos esama daugiau abejonių, kadangi prezidentui gali patikti vieni šioje srityje pasikaustę konservatorių politikai, o premjerei – kiti. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu premjerė I. Šimonytė ir prezidentas G. Nausėda sutartų, kad dabartinio sveikatos apsaugos ministro darbas netenkina, tuomet jį galėtų pakeisti Seimo narė J. Sejonienė, kuri yra gana artima ministrei pirmininkei. Politikai pasakoja, kad jeigu Vyriausybei reikia Seime registruoti kokią įstatymų makalūzę, tai visuomet esą prašoma J. Sejonienės paslaugų. 

REKLAMA

Pati J. Sejonienė portalui yra sakiusi, kad sutiktų imtis atsakomybės, jeigu sulauktų premjerės prašymo, bet, panašiai kaip ir K. Starkevičius, į pareigas nesiveržia, nes iki rinkimų liko labai nedaug laiko. „Jeigu būtų toks poreikis, taip, svarstyčiau“, – nurodė politikė. 

„Pirmiausia, tai būtų prastas Jo Ekscelencijos prezidento sprendimas, nes liko tik trys-keturi mėnesiai, tikrai kažkokių radikalių pasikeitimų negali būti. Bet kas, kas eis ministro pareigas, tęs tą pačią politiką, tas pačias pradėtas reformas. Bet jei kalbame apie personalijas, tai aš labai vertinu viceministro Aurimo Pečkausko įdirbį. Suprantu, kad ministerijoje šiuo metu viceministrų trūksta, todėl tai būtų sudėtingas sprendimas. Tačiau A. Pečkauskas labai išmano bet kurios sveikatos sistemos srities darbą, yra labai įsigilinęs. Jeigu būtų mano valia, pirmiausia aš siūlyčiau A. Pečkauską. Jeigu ne, tai, žinoma, tada reikėtų rinktis iš Sveikatos reikalų komiteto narių“, – kalbėjo J. Sejonienė.  

REKLAMA

Sveikatos reikalų komitete dirba pati J. Sejonienė, šio komiteto pirmininkas A. Matulas, taip pat Linas Slušnys, bet apie L. Slušnio kandidatūrą užkulisiuose nekalbama. 

„Jeigu jau konkrečiai siūlytų, aš neabejoju, kad nė vienas iš išvardintų žmonių neatmestų tokio siūlymo, bet jį rimtai svarstytų. Lygiai taip pat ir aš. Darbas Vyriausybėje ir Seime yra komandinis darbas ir negali pasakyti, kad šitą aš dirbu, o šito nebedirbu“, – teigia J. Sejonienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie A. Matulo kandidatūrą, tai šis politikas tikrai turi parako, yra ganėtinai mėgstamas Prezidentūroje, turi idėjų ir beveik visą kadenciją vadovavo Sveikatos reikalų komitetui, todėl yra įsigilinęs į reformų eigą. Bet jo problema, kad jis nesutaria su I. Šimonyte. Sakoma, kad I. Šimonytė šio politiko į savo Vyriausybę tikrai neįsileis nė per patrankos šūvį.

Paskutinis jų konfliktas kilo, kai A. Matulas kartu su keletu konservatorių ir opozicija sugebėjo priimti Sveikatos draudimo įstatymo nuostatą, pagal kurią asmens sveikatos priežiūros įstaigos turės grąžinti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšas, jeigu jos bus gautos neteisėtai. Tai iš dalies susiję su neteisėtu kai kurių asmens sveikatos priežiūros įstaigos elgesiu, kai už paslaugas finansavimas gaunamas iš Valstybinės ligonių kasos, ir dar paprašoma prisimokėti iš pačių fizinių asmenų.

Net jeigu A. Matului ir nebūtų pasiūlyta perimti trumpam Sveikatos reikalų ministerijos vairą, gali būti, kad prezidentas į jo nuomonę dėl kito potencialaus kandidato atsižvelgtų. 

Primenama, kad ministrus, premjero teikimu, į pareigas skiria ir atleidžia prezidentas, todėl dėl ministrų šalies vadovas ir premjerė turės rasti sutarimą. 

smonyte ir likusi gauja, civilizituoje salyje butu seniai uz grotu. O, cia stebuklu salyje matai nesusitare, nesukomunikavo, netiko..
Tegul ši žmogysta PVM grąžina koks buvo. Ką ji lojo kai buvo finansų ministre? Ogi, kad nuo 18% iki 21% kelia PVM tik laikinai, porai metų. Tai buvo jos pažadas su Kubiliaus užtarimu. Dešimtmetis praėjo ir pažado lyg nebuvę. O šiais metais jau drįsta žiotis, kad vėl kels PVM.
Be to, ar visi jau pamiršo, kad jos projektas buvo kadaise sumažinti irgi "laikinai" pensijas, o po to kompensuoti. Bet kiek senolių taip ir nesulaukė to kompensavimo.
Tik visiški neišmanėliai ir siaurapročiai gali už tokią balsuoti ir palaikyti.
Senai reikejo vyt lauk tokius ministrus kaip Dulkį,dar Kreivį,Navicką!Aplamai visą vyriausybę!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų