• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Galimu piktnaudžiavimu ir sukčiavimu Lietuvai per pandemiją įsigyjant COVID-19 reagentų kaltinamo Šarūno Narbuto advokatas Raimundas Lideika prašo išteisinti ginamąjį.

Galimu piktnaudžiavimu ir sukčiavimu Lietuvai per pandemiją įsigyjant COVID-19 reagentų kaltinamo Šarūno Narbuto advokatas Raimundas Lideika prašo išteisinti ginamąjį.

REKLAMA

Vilniaus apygardos teismo posėdyje pirmadienį jis taip pat prašė palikti nenagrinėtą Sveikatos apsaugos ministerijos pareikštą 303,3 tūkst. eurų ieškinį.

„Sandoris, kuriam tarpininkavo Šarūnas, Lietuvai buvo išskirtinai naudingas, Lietuva sutaupė milijonus eurų, reagentus įsigydama iš PMS International,“ – sakė buvusio Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) vadovo gynėjas.

„Prašau išteisinamojo nuosprendžio“, – sakė jis.

Advokato minima „PMS International“ yra Ispanijos įmonė, iš kurios 2020 metais Lietuva įsigijo reagentus. Pasak R. Lideika, kiti 2020 metų kovą-balandį Lietuvos įsigyti reagentai buvo įsigyti už didesnę kainą. 

Jis taip pat pažymėjo, kad Lietuva dėl šių sandorių, kuriems tarpininkavo jo klientas, 2020 balandį sugebėjo atlikti daugiausia testų, tenkančių 1 tūkstančių, žmonių, tarp visų pasaulio valstybių, testavimas nenutrūko, buvo išgelbėtos žmonių gyvybės. 

REKLAMA
REKLAMA

Š. Narbutas kaltinamas, kad 2020 metų kovą–liepą jis, įtariama, veikdamas kaip Vyriausybės atstovas ir nešališkas ekspertas, gavo tuometinės sveikatos viceministrės Kristinos Garuolienės ir tuometinio premjero patarėjo Luko Savicko žodinį nurodymą derėtis dėl COVID-19 reagentų įsigijimo Vyriausybės vardu.

REKLAMA

Bylos duomenimis, Š. Narbutas derėjosi su reikiamus testus tiekiančios užsienio įmonės pardavimų vadovu dėl šių testų įsigijimo kainos. Iš viso susiderėta dėl daugiau kaip 300 tūkst. COVID-19 reagentų įsigijimo.

Įtariama, kad susitarus dėl 17 eurų kainos už vieną testo vienetą, į šią sumą įskaičiuotas ir 1 euro už testą tarpininkavimo atlygis Š. Narbutui.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Š. Narbutas galėjo tyčia suklaidinti reagentus tiekiančios užsienio įmonės pardavimų vadovą dėl savo kaip fizinio asmens statuso, nors iš tiesų buvo Lietuvos atstovas.

REKLAMA
REKLAMA

Nepagrįstai kriminalizuojamas teisėtas civilinis sandoris

R. Lideika teisme laikėsi pozicijos, kad teisėsaugos pareigūnai nepagrįstai kriminalizavo teisėtą civilinį sandorį, Sveikatos apsaugos ministerija net negalėjo reikšti ieškinio.

„Perkančioji organizacija buvo Nacionalinis visuomenės sveikatos priežiūros centras, Sveiktos apsaugos ministerija pinigų nemokėjo, ji negalėjo patirti jokių finansinių nuostolių“, – kalbėjo advokatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Lideika sakė, kad reagentų įsigijimo sutartis buvo sudaryta tarp Nacionalinio visuomenės sveikatos centro „PMS International“, centro atstovai dėl kainos nesiderėjo, nei Sveikatos apsaugos ministerija, nei Vyriausybė nesiaiškino, kas sudaro produkto kainą.

Tuo metu valstybės kaltintojas, Generalinės prokuratūros prokuroras Gintaras Jasaitis sako, kad sukčiavimu ir piktnaudžiavimu COVID-19 reagentų pirkimo byloje kaltinamas Š. Narbutas veikė nusikalstamai, jo padaryti nusikaltimai yra įrodyti.

REKLAMA

Prokuroras siūlo Š. Narbutui skirti 75 tūkst. eurų baudą, priteisti iš jo per 300 tūkst. eurų Sveikatos apsaugos ministerijai.

G. Jasaitis savo kalboje pažymėjo, kad nusikalstamos veikos, kuriomis kaltinamos Š. Narbutas, padarytos išskirtinėmis aplinkybėmis, esant Lietuvoje ekstremaliai situacijai, valstybinės institucijos tuo metu kvietė žmones kovoti su mirtino COVID-19 viruso plitimu. 

Pats Š. Narbutas kaltinimus atmeta. Jis anksčiau teisme teigė, jog derėdamasis dėl COVID-19 reagentų pirkimo veikė ne kaip Sveikatos apsaugos ministerijos pasitelktas nepriklausomas ekspertas ar Vyriausybės įgaliotas asmuo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų