Abiturientai ir kiti brandos egzaminus kandidatuojantys laikyti asmenys iki vasario 27 dienos turi apsispręsti, kokių mokomųjų dalykų žinias jie norės tikrintis.
Iki paskutinio vasario penktadienio kandidatai savo pasirinkimą turi raštu patvirtinti savo mokyklos direktoriui. Po to, kai visi kandidatai ir jų pasirinkti egzaminai įregistruojami, jų keisti negalima.
Pagal gruodžio pabaigoje švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus patvirtintą naujos redakcijos Brandos egzaminų organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašą, brandos atestatui gauti reikia išlaikyti tris brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir dar dviejų savo individualaus ugdymo plano pasirinktus dalykų brandos egzaminus. Iš viso kandidatas galės laikyti ne daugiau kaip 6 egzaminus. Kandidatai galės laisvai pasirinkti egzaminų tipą - valstybinį arba mokyklinį.
2009 metais neišlaikiusieji valstybinio brandos egzamino pagrindinės sesijos metu, galės laikyti atitinkamo dalyko mokyklinį brandos egzaminą per pakartotinę sesiją.
Kaip pranešė Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), pagrindinė brandos egzaminų sesija šiemet prasidės gegužės 18 dieną ir baigsis birželio 11-ąją, pakartotinė sesija suplanuota birželio 12 - liepos 3 dienomis.
2008 metų liepą įsigaliojus Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo pataisoms, brandos egzaminų užduotys 2009-ųjų metų sesijoje bus traktuojamos jau kaip tarnybos paslaptį sudaranti informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“.
Pasak ŠMM, brandos egzaminų užduočių pardavimas, pirkimas, įgijimas kitais neteisėtais būdais ar paviešinimas bus laikoma Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo pažeidimu.
Atsakomybė už tarnybos paslapties atskleidimą, pagrobimą ar kitokį neteisėtą įgijimą numatyta Baudžiamajame kodekse, todėl asmenys, atskleidę brandos egzaminų užduotis ar jas neteisėtai įgiję, galės būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn. Maksimali bausmė už tarnybos paslapties pagrobimą ar kitokį neteisėtą įgijimą - laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Dar viena šių metų naujovė ta, kad lietuvių kalbos (gimtosios) valstybinio brandos egzamino teksto rašymo daliai vertinti šiemet bus įkurta daugiau centrų. Šiai egzamino daliai, Nacionalinio egzaminų centro skaičiavimais, prireiks daugiau kaip 900 vertintojų, todėl nutarta jų visų nekvieti į didžiuosiuose miestuose kuriamus darbų vertinimo centrus, o centrus taip pat įkurti savivaldybėse.