Vilniaus meras Artūras Zuokas, palaikydamas Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos iniciatyvą, kreipiasi į Premjerą Andrių Kubilių su raginimu kuo greičiau imtis veiksmų ir, panaudojant sėkmės dėl „Achemos“ koncerno interesų gynimo praktiką, tiesiogiai raštu ar kitais būdais kreiptis į koncerno „Gazprom“ ar jo antrinių įmonių vadovybę dėl palankesnių kainų perkant gamtines dujas, naudojamas didžiosios Lietuvos visuomenės dalies aprūpinimui šiluma.
„Padedant Vyriausybei, koncernui „Achema“, vartojančiam tiek pat kaip ir šilumos tiekimo įmonės – apie trečdalį visų į šalį importuojamų gamtinių dujų, pavyko sutarti dėl palankesnių gamtinių dujų pirkimo iš Rusijos koncerno „Gazprom“ kainų. Raginu Premjerą imtis veiksmų ir kuo skubiau pradėti derybas dėl mažesnės dujų kainos ir kitoms Lietuvos šilumos tiekimo įmonėms. Tik susitarus dėl mažesnės importuojamų dujų kainos, būtų galima gyventojams atpiginti šilumą. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos nariai dar 2011 metų rugsėjį suteikė visus įgaliojimus Energetikos ministerijai derėtis su gamtinių dujų tiekėjais dėl palankiausios kainos visų šalies šilumininkų vardu, bet tai kol kas nedavė jokių rezultatų“, – sakė A. Zuokas.
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos nariai šilumos gamybai per metus suvartoja apie trečdalį – iki 1 mlrd. kubinių metrų į šalį importuojamų iš Rusijos koncerno „Gazprom“ gamtinių dujų. 2011 metais gruodį dujų kaina siekė 1914 Lt/tne, kai 2005 metais buvo mokama tik 440 Lt/tne, dėl ko šilumos kainoje sąnaudos kurui sudaro iki 80 proc., o šilumos kaina perkopė per 30 ct/kWh tose šilumos tiekimo įmonėse, kuriose pagrindinis kuras yra gamtinės dujos.
Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos vardu su prašymu derėtis dėl mažesnės dujų kainos į A. Kubilių kreipėsi bendrovės „Radviliškio šiluma“, „Anykščių šiluma“, „Birštono šiluma“, „Kaišiadorių šiluma“, „Širvintų šiluma“, „Vilniaus energija“, „Litesko“, „Šakių šilumos tinklai“, „Kauno energija“, „Jonavos šilumos tinklai“, „Utenos šilumos tinklai“, „Panevėžio energija“, „E energija“, „Klaipėdos energija“, „Plungės šilumos tinklai“, „Izobara“, „Šiaulių energija“, „Mažeikių šilumos tinklai“.