Premjeras Andrius Kubilius sako, kad vyriausybė nesiims reguliuoti degalų kainų, nes jas lemia geopolitiniai procesai.
Ministro pirmininko pasiteiravus, ar rekordiškai pabrangus degalams planuojama imtis kokių nors veiksmų, A. Kubilius teigė, kad dėl to jau ne kartą ieškota atsakymų. Degalų kainų kilimą nagrinėjo Konkurencijos taryba, dėl įgyvendintų priemonių kainas pavyko sumažinti keliolika centų.
„Tuo tarpu degalų kainas lemia pasaulinė naftos kaina, akivaizdu, kad ir dėl įvykių Šiaurės Afrikoje, ir dėl kitų pasaulinių tendencijų pastaruoju metu naftos kainos turi tendenciją didėti. Tai ir atsispindi degalų kainoje“, - ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Kubilius.
Šiuo metu populiariausio 95 markės benzino kaina Lietuvoje šoktelėjo iki beveik 4,60 lito už litrą.
Ketvirtadienį dėl aštrėjančių neramumų Libijoje nafta ir toliau brangsta.
JAV lengvosios naftos kaina pakilo 31 centu ir siekia 102,54 JAV dolerio už barelį.
Naftos kainos išaugo ir dėl pranešimo apie sumažėjusias JAV lengvosios naftos atsargas. Trečiadienį Amerikos naftos institutas pranešė, kad naftos atsargos Jungtinėse Valstijose per savaitę, pasibaigusią vasario 25 d., sumažėjo 364 tūkst. barelių iki 346,38 mln. barelių.
Balandžio mėnesio pristatymo termino ateities sandorių „Brent“ naftos barelis pabrango 46 centais, iki 116,81 JAV dolerio.
Per pilietinį karą Libijoje naftos gavyba ženkliai sumažėjo. Vasario pabaigoje Tarptautinė energetikos agentūra pranešė, kad naftos gavyba Libijoje sumažėjo 500-700 tūkst. barelių per parą, o „Eni“ nuosmukį įvertino 1,2 mln. barelių. Iki pilietinio karo šalyje buvo išgaunama po 1,6 mln. barelių per parą.
Taip pat skaitykite:
Naftos kaina artėja prie aukščiausio lygio per 2,5 metų
Degalų brangintojai piktus vairuotojus siunčia į Afriką