Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, sakydamas kalbą trečiadienį Seime surengtos konferencijos „Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) svarba“ atidarymo proga, pabrėžė mokymosi visą gyvenimą principo, kurį ir propaguoja tokie universitetai, svarbą.
„Sveikinu Trečiojo amžiaus universiteto entuziastus ir rėmėjus. Šio universiteto istorija – pavyzdys visuomenei, ką gali nuveikti iniciatyvūs žmonės, norintys gyventi įdomiai, tobulėti ir būti aktyvūs spartaus šiuolaikinio gyvenimo dalyviai. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad TAU filialų tinklas plečiasi visoje Lietuvoje“, – kalbėjo premjeras, pažymėdamas, kad mokymasis visą gyvenimą, kuris aprėpia profesijos, socialinę ir asmeninę kompetencijas, tampa mūsų laikų būtinybe, nes šiuolaikinėje informacinėje visuomenėje žmogus turi nuolatos mokytis, kad neatitrūktų, neatsiliktų nuo gyvenimo. „Reikia skatinti žmones išlikti nuolatinio tobulėjimo bei žinių orbitoje“, – sakė Vyriausybės vadovas.
Premjeras priminė, kad Vyriausybės programoje yra numatyta skatinti mokymosi visą gyvenimą programas, kurios būtų įgyvendinamos ir per neformalųjį švietimą bei savišvietą, o Valstybinėje švietimo 2013–2022 metų strategijoje pabrėžiama, kad privalu plėtoti alternatyvas švietimo sistemoje, kurios būtų prieinamos, patrauklios ir vertingos suaugusiesiems, ypač kaimo gyventojams. Kartu įsipareigojama sukurti įvairesnes paskatas ir sąlygas mokytis. Pasak Vyriausybės vadovo, tam turėtų pasitarnauti parengta nauja Neformaliojo švietimo įstatymo redakcija, kurios siūlomos naujovės ir bus pristatytos šioje konferencijoje.
„Trečiojo amžiaus universitetas, subūręs išsilavinusį senjorų elitą ir toliau plėtodamas savo tinklą, galėtų būti svarbus pagalbininkas Vyriausybei. Reikia ieškoti ir pasiūlyti vyresniems žmonėms įvairesnių mokymosi priemonių, skatinti mentorystės ir savanorystės projektus, pasinaudoti galimybėmis sugrįžti į darbo rinką“, – konferencijos atidaryme kalbėjo Ministras Pirmininkas, linkėdamas tokiems universitetams klestėjimo ir gausaus studentų būrio visuose Lietuvos regionuose.