„Kuo daugiau ateina investicijų, tuo daugiau mes turime technologinės pažangos, tuo daugiau sukuriame darbo vietų, o tuomet didėja konkurencija. Estai labiau pritraukia investicijas nes naudoja visai kitą pelno mokesčio apmokestinimo bazę“, – laidoje „Atviras pokalbis“ sakė A. Avulis.
„Hanner“ vadovas teigia, kad Lietuvoje per metus verslo sektorius uždirba 8–10 milijardų litų. „Jei mes paskatintume atgal tuos pinigus įdėti į ekonomiką, padarytume didžiulį proveržį. Šių metų statistika tokia – užsienio kompanijos jau 2 milijardus litų išsivežė iš Lietuvos. Estai ragina verslininkus dėti atgal uždirbtą pelną ir tuomet nereikės mokėti pelno mokesčio. Tačiau, jei estas – kokios nors kompanijos vadovas – nori pasiimti tuos pinigus sau ir nusipikti jachtą, vilą Šveicarijoje ar Prancūzijoje, tuomet jam reikia mokėti didesnį pelno mokestį nei Lietuvoje. Viskas sudėliota logiškai ir teisingai. Jei nori sau pasiimti pinigus – susimokėk, bet jei nori atgal dėti į ekonomiką, kurti darbo vietas, mes sukuriame tau palankiausias sąlygas“, – Estijos logiką aiškino A. Avulis.
„Hanner“ vadovas taip pat užsiminė apie tai, kad skiriasi estų ir lietuvių mentalitetas. Anot A. Avulio, lietuviai skundžiasi, verkšlena ir galvoja, kad nuo to gyvenimas pagerės, o estai, nors galvoja ilgiau, yra lėtesni, bet padaro teisingus sprendimus ir išnaudoja visas galimybes.
„Pavyzdžiui, šiandien statybos sektoriuje yra daugiau galimybių ir galima uždirbti daugiau nei minimalų atlyginimą. Tai kodėl jūs kenčiate ir neateinate į statybas, kur uždirbsite daugiau?“ – laidoje klausė „Hanner“ vadovas. „Jeigu manęs netenkina 1000 Lt alga, einu į statybas ir gaunu 3000–4000 Lt, mažesnio atlyginimo statybose nežinau. Aš netgi kviečiau – siūliau 5000 Lt atlyginimą, bet atėjo vienas kitas ir sakė „pagalvosiu“. Todėl priimkime sprendimą ir neverkšlenkime“, – ragino A. Avulis.