• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didieji pasaulio diktatoriai savo ego mėgo (ir tebemėgsta) įamžinti milžiniškuose statulose, didinguose pastatuose ar kituose objektuose.

REKLAMA
REKLAMA

Mes savo ruožtu jūsų teismui pateikiame 9-is įsimintiniausius:

Saparmurado Nijazovo Neutralumo arka Turkmėnijoje

Nors Saparmuradas Nijazovas uždraudė auksinius dantis, nes jie šį žeidė -  pats diktatorius dievino savo statulas, pagamintas iš aukso. Ši Ašchabade (šalies sostinėje) esanti Neutralumo arka ne tik 74-is metrus driekiasi į dangų, bet ir sukasi taip, kad didžiojo diktatoriaus veidas nuolat žvelgtų į saulę. Daugiau apie Turkmėniją ir jos keistenybes skaitykite čia.

REKLAMA

Kim Čen Iro „Ryugyong“ viešbutis Šiaurės Korėjoje

„Ryugyong“ viešbučio Pchenjane, Šiaurės Korėjoje, konstrukcijos siekia 300 metrų. Planuota, jog jis turės 105-is aukštus ir net 4-is aplink savo ašį besisukančius restoranus. Tačiau 1992 m. Šiaurės Korėją užgriuvus kitiems nemalonumams statybos darbai buvo atidėti, o viešbutis žadėtosios  šlovės taip ir nesulaukė.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar Pchenjane galima išvysti piramidinį viešbučio karkasą, tačiau jam trūksta langų, o visa pastato armatūra laikoma nesaugia. Iš viso į „Ryugyong“ viešbučio statybas buvo investuota 750 mln. JAV dolerių.

Kaligulos „Nemi“ laivai Italijoje

Romos imperatorius Kaligula Nemi ežero pakrantėse turėjo pasistatęs dvi įspūdingo dydžio baržas (76,2 metrų). Jos buvo išpuoštos marmuro dekoracijomis, bronzinėmis skulptūromis ir dramblio kaulo sienomis. Teigiama, kad baržos net turėjo atskirą tekančio vandens sistemą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiek vėliau šias baržas pasiglemžė ežero gelmės ir tik po dviejų tūkstantmečių buvo „susigriebta“ jas iškeldinti – tą padarė kitas diktatorius Benitas Musolinis. Deja, Kaligulos baržos galutinai sunaikintos buvo Antrojo pasaulinio karo metu.

REKLAMA

Josipo Tito salų kompleksas Kroatijoje

Šis Jugoslavijos diktatorius salų, kuriose ilsėdavosi, turėjo penkiolika: vienoje iš jų – „Briujuni“- jis net įsirengė privatų zoologijos sodą. O į penkioliktą salą – „Goli otok“ – uždraudė atvykti savo priešams. Maža to, šioje nuošalioje saloje plušo Jugoslavijos maršalui nepritariantys politiniai kaliniai.  Daugiau apie vietas, kuriose ilsėdavosi diktatoriai skaityti čia.

REKLAMA

Sadamo Huseino Babilono rekonstrukcija Irake

Niekas tiksliai nežino, kaip atrodė Babilono miestas, tačiau tai nesutrukdė Sadamui Huseinui1983-aisiais įsakyti jį atkurti. Tai buvo daroma tiesiog pridėliojant garsiojo diktatoriaus vardu paženklintų plytų šalia senovinio miesto griuvėsių, o Persijos įlankos karo pabaigoje  S.Huseinas savo kūrinį dar pagražino šumerų ziguratu (laiptuota piramide skirta religinėms apeigoms).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Hitlerio betono ritinys Vokietijoje

Atėjęs į valdžią Hitleris Berlyną sumanė paversti iškiliausiu savo reicho miestu. Pirmiausia buvo apsispręsta statyti miesto sueigų centru turėjusią virsti „Volkshalle". Kaip bebūtų, naciai žinojo, jog Berlynas buvo pastatytas ant pelkės, todėl iš pradžių nutarė paeksperimentuoti ir ant miesto žemės pastatė1 2650 tonas sveriantį betono ritinį. Eksperimentas žlugo – ritinys pradėjo grimzti (ir tebegrimzta) į švelnų Berlyno dirvožemį.

REKLAMA

Envero Hodžos bunkeriai Albanijoje

Baimindamasis priešų invazijos, Albanijos diktatorius Envero Hodža visą šalį sumanė apstatyti bunkeriais: jų šalies gyvenamuosiuose rajonuose, kapinėse ar net paplūdimiuose iškilo net 750 000. Ir nors priešas taip ir neatėjo, o diktatoriaus režimo šalyje seniai nebeliko – bunkerių niekas neišgriovė.

REKLAMA

Stalininiai dangoraižiai Rusijoje

Šie septyni aukštuminiai namai, pastatyti 1948-1953 metais, seniai tapo Maskvos architektūriniu simboliu. Stalininiai dangoraižiai, kuriuos statė vokiečių karo belaisviai, turėjo supti taip ir nepastatytus Tarybų rūmus.

Šiaurės Korėjos „Tarptautinės draugystės parodų salė“

„Tarptautinės draugystės parodų salė“ yra įsikūrusi Myohyang kalno papėdėje Šiaurės Korėjoje. Tarp 90 000 jos eksponatų galėsite išvysti: traukinių bilietus, padovanotus Mao ir Stalino, bronzinį tanką, atkeliavusį iš SSRS atstovybės Rytų Vokietijoje, auksinę cigarečių dėžutę iš Jugoslavijos diktatoriaus Tito, brangakmeniais inkrustruotą sidabrinį kardą iš Jesiro Arafato ar antikinį gramafoną, pasiųstą Kinijos premjero Zhou Enlai.

Daugiau apie „90 000 būdų, kaip mylėti lyderį“ skaitykite čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų