Saugaus eismo kultūrą Lietuvoje skatinantis projektas „Nebūk briedis“ primena, jog svarbu ne tik segėti atšvaitą, bet ir žinoti pagrindines saugaus eismo taisykles. Juk žinios apie savo saugumo užtikrinimą gatvėje ir kelyje tikrai gali apsaugoti nuo nelaimingų eismo įvykių. Projektas „Nebūk briedis“ pateikia 5 pagrindinius faktus, kuriuos privalo žinoti kiekvienas pėsčiasis.
1. Atšvaitas savaime nešviečia, o tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, tad geriausia jį pritvirtinti automobilio žibintų aukštyje. Todėl verta atkreipti dėmesį, kad ant rankinės ar kuprinės rankenų prikabinti atšvaitai gerai savo funkcijos neatlieka.
2. Atšvaitas turi būti nemažesnis negu 15 cm², o reklaminiai užrašai gali užimti tik 20 procentų viso ploto. Dažnai įvairių organizacijų dovanojami atšvaitai pastarojo reikalavimo neatitinka, todėl šviesą atspindi prastai. Taip pat atšvaitai turi atitikti Europos Sąjungos šviesą atspindinčių medžiagų standartus. Iš standartų neatitinkančių medžiagų pagaminti atšvaitai blogai atspindi šviesą.
3. Kadangi kelkraščiu pėstiesiems reikia eiti priešinga automobilių eismo judėjimo kryptimi, atšvaitą reikia segėti dešinėje kūno pusėje.
4. Esant prastam orui, tėvams rekomenduojama vaikus rengti šviesesniais drabužiais, kad šie išsiskirtų iš tamsios aplinkos. Šviesi apranga ir tinkamai dėvimas atšvaitas užtikrina vaiko matomumą kelyje.
5. Atšvaitas rekomenduojamas ir augintiniui. Keturkojams pačios efektyviausios šviesą atspindinčios priemonės yra antkakliai su atšvaitu, atšvaitiniai arba šviečiantys pavadėliai, petnešos bei liemenės. Taip pat taikomos ir atšvaitinės juostelės, kurios dažniausiai dedamos ant kojų.
Projektas „Nebūk briedis“ primena, jog pėsčiasis, puikiai žinodamas šias taisykles bei jas pritaikydamas praktikoje, gatvėje ir kelyje galės jaustis saugiai. Tinkamai pasirūpinkime savo saugumu segėdami atšvaitus!