Mokesčių inspektoriai priskaičiavo verslininkams sumokėti į valstybės biudžetą beveik 100 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio, delspinigių ir baudų.
Ši suma prilygsta trečdaliui Bibliotekų metų proga šalies bibliotekoms skirtos sumos, už kurią jos galės įsigyti naujų knygų ir leidinių, skelbia mokesčių inspekcija.
Į Mokestinių ginčų komisiją prie Vyriausybės užtarimo kreipęsi verslininkai jo nesulaukė – komisija patvirtino Valstybinės mokesčių inspekcijos sprendimą.
„Patikrinimo metu Klaipėdos AVMI pasidomėjo verslininkų pajamomis – jie asmeninėmis lėšomis finansavo įmonės veiklą: suteikė ženklių paskolų, mokėjo už įsigyjamas prekes, kt. Oficialiai gautų šeimos pajamų nepakako visoms išlaidoms pagrįsti, taip pat ir nekilnojamajam turtui, kelionėms įsigyti. VMI nustatė per 400 tūkst. Eur neaiškios kilmės nedeklaruotą pajamų sumą, kurią bandyta pagrįsti giminaičių „dovanomis“ ir „paskolomis“. VMI, įvertinusi skolintojų finansines galimybes, tokią versiją paneigė“, – sakė Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė.
Mokesčių administratoriaus neįtikino teiginys, kad šimtatūkstantinės sumos grynųjų porai atiteko kaip palikimas: slėptuvėje po bulvėmis neva buvo rastas močiutės palikimas, dideles sumas grynųjų esą paliko kiti mirę giminaičiai. Be „dovanų“, būta ir paskolų, gautų iš dabar jau mirusių asmenų. Verslininkams nepavyko įrodyti, kad pinigus jie realiai gavo.
Tuo metu mokesčių administratorius, išanalizavęs giminaičių pajamas ir išlaidas, pagrindė, kad tokių santaupų jie negalėjo sukaupti, dovanoti ir skolinti. Mokestinių ginčų savo ruožtu konstatavo, kad VMI nustatytų aplinkybių visuma leidžia daryti pagrįstą išvadą, jog lėšų iš giminaičių sutuoktiniai negavo.