• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekdama paskatinti susidomėjimą mokslo tyrimais bei plėtoti partnerystę tarp mokslo ir pramonės, Vokietija 2005-uosius pavadins "Einšteino metais".

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai susitikime su pramonės atstovais paskelbė Vokietijos kancleris Gerhardas Šrioderis (Gerhard Schroeder). Jo žodžiais, siekiama rasti būdą, kaip mokslo tyrimus paversti ekonomikos augimo varikliu.

REKLAMA

"Mums tiesiog reikia pakeisti mąstyseną, - sakė Mokslo ir tyrimų ministrė Edelgarda Bulman (Edelgard Bulmahn). - Mūsų tyrimų srities padėtis yra gera, tačiau labai dažnai mes nesugebame pritaikyti gautų rezultatų".

Naujomis iniciatyvomis siekiama gerinti mokslo ir pramonės ryšius. Neseniai šalis ėmėsi populiarinti ženklą "Pagaminta Vokietijoje", o šią savaitę Vokietija atmetė Europos Komisijos siūlymą prekes ženklinti užrašu "Pagaminta Europos Sąjungoje".Praėjusiais metais per nacionalinę televiziją paskelbto konkurso metu Einšteinas tapo vienu iš dešimties pasiūlytų "garsiausių vokiečių". Šalies valdžia nori pasitelkti jo vardą ir šlovę jaunų žmonių entuziazmui skatinti.

REKLAMA
REKLAMA

2005 m. planuojama surengti parodą apie Albertą Einšteiną (Albert Einstein) bei sukurti informavimo apie šį mokslininką programą.

Vokietijos vyriausybės planai ne visada lengvai paremiami. Neseniai Vokietijoje kilo prieštaringų nuomonių, kai G. Šrioderis pasiūlė įkurti "elitinius universitetus", panašius į Harvardą Amerikoje ar Kembridžą Didžiojoje Britanijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, kai kurie kanclerio pasiūlymai vadinami nerealiais, nes švietimo sistemą Vokietijoje iš esmės kontroliuoja vietinė, o ne federalinė valdžia.

Vokietijos - kaip mokslo tyrimų centro - padėtis pastaraisiais metais gerokai sušlubavo. Šalies universitetai perpildyti ir prastai finansuojami. Neseniai Nobelio premijas gavo vokiečiai, tačiau jie dirba užsienio tyrimų institutuose.

Tuo pat metu Vokietija gali pasigirti ir pasiekimais. Pavyzdžiui, Marso misijose mineralų analizei naudojamas spektrometrą sukūrė Vokietijos Gutenbergo ir Planko institutai.

Reuters-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų