Prieš jūsų akis „Le Nouvel Observateur“ paskelbti skaičiai, kurie padės įvertinti „Facebook“ reikšmę pasauliui.
1. „Facebook“ – tai didžiausias socialinis tinklas praktiškai visose pasaulio šalyse, išskyrus Rusiją, kur jį lenkia „Odnoklassniki“ ir „Vkontakte“, ir Kiniją, kur jis yra uždraustas. Be to, interneto rinkodaros tyrimų kompanijos „comScore“ duomenimis, spalio mėnesį jį taip pat aplenkė konkurentai Japonijoje, Pietų Korėjoje, Vietname ir Lenkijoje.
2. 3 iš 4 „Facebook“ įkūrėjų – milijardieriai: Markas Zuckerbergas (17,5 mlrd. dolerių žurnalo „Forbes“ vertinimu), Dustinas Moskovitzas (3,5 mlrd. dolerių) ir Eduardas Saverinas (2 mlrd. dolerių). „Napster“ įkūrėjas ir vienas pirmųjų Marko Zuckerbergo mokytojų Seanas Parkeris taip pat gali pasigirti 2,1 mlrd. dolerių turtu, kadangi jis turi savo dalį kompanijoje „Facebook“.
3 „66“. Taip vadinasi kinų restoranas Niujorke, kur M. Zuckerbergas pirmą kartą susitiko su S. Parkeriu.
4. 130. Kiekvienas „Facebook“ naudotojas vidutiniškai turi po 130 draugų.
5. „Facebook“ kompanijoje dirba 3 tūkstančiai žmonių. Be to, šiais metais kompanija ketina samdyti tūkstančius naujų darbuotojų.
6. 60,2 milijono gerbėjų seka, kas rašoma „Facebook“ interneto svetainės puslapyje, kuriame kompanija skelbia savo naujienas. Tai pats populiariausias svetainės puslapis, lenkiantis pokerio puslapį (56,6 mln. gerbėjų), reperio Eminemo puslapį (52 mln.), vaizdo įrašų iš "YouTube" puslapį (51,3 mln.) ir dainininkės Rihannos puslapį (50,3 mln.).
7. 152,5 milijono „Facebook“ naudotojų yra Jungtinėse Valstijose, kurios pagal šį rodiklį lenkia Indiją (43,5 mln.), Indoneziją (43,06 mln.), Braziliją (37,9 mln.) ir Meksiką (35 mln.).
8. 250 milijonų fotografijų kiekvieną dieną įdedama į „Facebook“.
9. 350 milijonų naudotojų jungiasi prie „Facebook“ iš savo mobiliųjų prietaisų.
10. 900 milijonų žmonių naudojasi „Facebook“, o pusė iš jų tai daro mažiausiai kartą per dieną. Jeigu „Facebook“ tinklas būtų šalis, ji užimtų trečiąją vietą po JAV ir Indijos. Jame įregistruota daugiau kaip pusė (55 proc.) visų interneto naudotojų pasaulyje. Prisijungus prie interneto, kas septinta minutė visame pasaulyje paskiriama socialiniam tinklui „Facebook“ („comScore“ spalio mėnesio duomenimis).