Kinijoje gyvena apie 20 procentų visos pasaulio populiacijos, bet šaliai priklauso tik 7 procentai globalių vandens resursų. Kad būtų suvokta tikroji padėtis, reikia pažymėti, jog 90 procentų miestų požeminių vandenų ir 75 procentų ežerų ir upių, pasak Pasaulio Banko, yra užteršti. Tai reiškia, kad 700 milijonų žmonių kiekvieną dieną geria užterštą vandenį.
7. Ledai ir makaronai buvo išrasti Kinijoje
Sušaldytas pieno ir ryžių mišinus buvo išrastas Kinijoje apytiksliai 200 metų prieš Kristų ir būtent jis laikomas ledų pirmtaku. Taip pat archeologinių kasinėjimų vietoje vakarų Kinijoje buvo rastas 4 tūkst. metų senumo makaronų dubuo – tai skatina speti, kad Kinija sukūrė makaronus anksčiau nei Italija.
8. Daugiau nei 50 procentų padirbtų prekių Europos Sąjungą pasiekia iš Kinijos
Europoje Kinija laikoma pagrindiniu intelektualinės nuosavybės teisių pažeidėju – jai tenka net 54 procentai visų pažeidimų. Daugiau pažeidimų padaroma CD/DVD kategorijoje – iš viso klastočių sulaikyta apytiksliai 79 milijonai.
9. Kinija dar nėra išvaduota nuo viduramžisko Europos maro
2009 metais Kinija buvo paskelbusi karantininę šalies šiaurės vakaruose eančio miestelio blokadą – jo gyventojai sirgo pneumoniniu maru. Ši lengvai užkrečiama liga pasiglemžė trijų kinų gyvybes Ziketan miestelio paylinkėse Qinghai provincijoje. Po to, kai visą savaitę nebuvo gauta pranešimų apie naujus užsikrėtimus, valdžios sprendimu blokada 10 tūkst. gyventojų turinčiam miesteliui, esančiam etninėse tibetiečių žemėse, buvo panaikinta. Kinijoje vis dar pasitaiko atsitiktinių pneumoninio maro protrūkių. Bakterijos plinta oru ir gali būtų perduodamos kostint, informuoja Pasaulio svekatos organizacija.
10. Iki 2025 metų Kinijoje bus apie 10 New York’o dydžio miestų
Kinijos urbanizacijos proceso mastas ir greitis pagal dabartinius duomenis tęsis beprecedentiniu tempu. Jei viskas vyks bent tokiu tempu kaip dabar, Kinijos miestuose populiacija nuo 572 milijonų 2005 metais išaugs iki 926 milijonų 2025 metais ir jau 2030 pasieks vieno milijardo ribą. Taigi, per 20 metų Kinijos miestų populiacija padidės apytiksliai 350 milijonų žmonių – tai daugiau nei visa JAV populiacija. Iki 2025 metų Kinijoje bus 219 miestų, kuriuose bus daugiau nei vienas milijonas gyventojų. Palyginimui – visoje Europoje yra tik 35 tokie miestai ir tik 24 iš jų gyvena daugiau nei 5 milijonai žmonių. Taip pat bus pastatyta apie 40 milijardų kvadratinių metrų grindų 5 milijonuose pastatų. Net 50 tūkst. iš šių pastatų gali būti dangoraižiai, primenantys tuos, kurie stovi New York‘e.