Širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė Lietuvos gyventojų mirties priežastis, deja, akivaizdu, kad šių ligų paplitimas pirmiausia siejamas su gyvenimo būdu.
Kartais, tarsi norėdami padaryti savo organizmui gerą darbą ir po gausaus alkoholio vartojimo eidami sportuoti, patys padarome sau meškos paslaugą.
Sportas per pagirias kelia pavojų
Kaip naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakojo kardiologas Arnas Karužas, svarbu nepamiršti, kad alkoholis ne tik apsvaigina, bet ir veikia kaip diuretikas.
„Iš tikrųjų, reikia būti labai atsargiems, nes kuomet mes vartojame gausiau alkoholio, alkoholis tuo pačiu yra ir kaip šlapimą varanti medžiaga.
Alkoholyje yra labai daug gliukozės ir tikrai po didelio alkoholio vartojimo daugelis tikriausiai esate jautę, kad dažnai einate į tualetą šlapintis.
Ką tai reiškia? Kad tuo pačiu mes netenkame daug elektrolitų – kalio, magnio, kuris yra labai svarbus tinkamai širdies veiklai“, – aiškino kardiologas.
Jis pažymėjo, kad kitą dieną po gausaus alkoholio vartojimo nusprendus eiti sportuoti, kyla pavojus širdies sveikatai:
„Išties tai gali būti gana pavojinga, galime išprovokuoti ir permušimų atsiradimą ir, jeigu yra labai ženklus elektrolitų sumažėjimas, tikrai galime turėti net ir pavojingesnius širdies ritmo sutrikimus.
Dėl to reikia būti atsargiems ir pirmiausia turime turėti labai subalansuotą elektrolitų kiekį mūsų organizme, kad galėtume saugiai sportuoti, ypatingai intensyviai sportuoti.“
Intensyvi fizinė veikla – pavojingiausia
Laidos vedėjai pasiteiravus, kas yra laikoma intensyviu sportu, A. Karuža pažymi, kad tai gali būti daugybė sporto šakų, tačiau paaiškino, kad intensyvia fizine veikla laikomas sportas, kurio metu širdis apkraunama ilgą laiką didesniu intensyvumu.
Jis taip pat pažymi, kad intensyviam sportui žmogus turi būti pasiruošęs – ne tik palaikyti tinkamą fizinę formą, bet ir įsitikinti, kad organizmas nėra nualintas.
„Mes tam turime būti tiek fiziškai pasiruošę, tiek tikrai žinoti, kad, nežinau, tris dienas nebuvome vakarėlyje, po kurio mūsų organizmas būna pakankamai nualintas ir tikrai tikėtina, kad turime elektrolitų disbalansą. Mes turime būti atsargūs.
Žinoma, jeigu tai yra lengvas pasivaikščiojimas ar labai lengvas krosas, tikriausiai tai nėra kažkas labai pavojingo, bet jeigu yra intensyviai sportuojama, pakankamai ilgą laiką, tikrai tam reikia būti pasiruošus“, – įspėjo gydytojas kardiologas A. Karuža.
Daug ir išsamiai apie širdies ligų prevenciją, gydymą ir gyvenimo būdo korekcijas, taip pat požymius, kad organizmui trūksta tam tikrų mineralų, kviečiame žiūrėti tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“.
Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar! Visą pokalbį su kardiologu A. Karuža rasite žemiau esančiame vaizdo įraše:
„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!