• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tyrimai parodė, kad yra aiškus ryšys kaip miego kokybė ankstyvuoju gyvenimo laikotarpiu gali turėti įtakos demencijos išsivystymo galimybėms.

Tyrimai parodė, kad yra aiškus ryšys kaip miego kokybė ankstyvuoju gyvenimo laikotarpiu gali turėti įtakos demencijos išsivystymo galimybėms.

REKLAMA

Kartais atrodo, kad dienoje per mažai valandų, ir, nespėjus nė susivokti, vakarą keičia rytas, tačiau tyrimai rodo, kad miego trūkumas gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

Neįprastas miego režimas arba minimalus miegas buvo siejamas su demencijos atvejais, nes norint išlaikyti smegenis sveikas, reikia leisti joms pailsėti. Kadangi vis daugiau žmonių ieško natūralių būdų pagerinti savo sveikatą, toks mažas dalykas kaip kitoks miego režimas gali daug ką pakeisti.

Trumpai miegantiems didėja demencijos rizika

Jungtinės Karalystės Nacionalinės sveikatos tarnybos duomenimis, rekomenduojama miegoti nuo septynių iki devynių valandų. Alzheimerio draugija teigia, kad mokslininkai nėra tikri, kaip miegas ir demencija yra susiję. Tačiau kai kuriais tyrimais nustatyta, kad ilgesnis miegas sumažina demencijos riziką.

REKLAMA
REKLAMA

2021 m. Harvarde paskelbtame tyrime buvo nagrinėjami 65 metų ir vyresnių žmonių miego įpročiai, rašo mirror.co.uk.

Ekspertai taip pat kreipė dėmesį į tokius požymius kaip svoris ir amžius ir nustatė, kad tiems, kurie naktį miegojo mažiau nei penkias valandas, tikimybė, kad jiems bus diagnozuota demencija, buvo dvigubai didesnė.

REKLAMA

Šis skaičius buvo lyginamas su tais, kurie naktį miegojo nuo šešių iki devynių valandų. Tačiau tyrėjai teigė, kad nors miego kokybė gali būti susijusi su šia liga, jie neįrodė, kad ji lemia demenciją.

Tuo tarpu kitame tais pačiais metais paskelbtame tyrime buvo peržiūrėtas miego tyrimas po 25 metų, siekiant išsiaiškinti, ar kas nors susirgo demencija.

„Nuolatinė trumpa miego trukmė (mažiau nei šešios valandos) sulaukus 50, 60 ir 70 metų, palyginti su nuolatine normalia miego trukme, taip pat buvo siejama su 30 proc. didesne demencijos rizika, nepriklausomai nuo sociodemografinių, elgesio, kardiometabolinių ir psichikos sveikatos veiksnių“,  – buvo teigiama pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak tyrėjų, šie rezultatai rodo, kad trumpa miego trukmė vidutiniame amžiuje yra susijusi su padidėjusia vėlyvosios demencijos rizika.

Nacionalinė sveikatos tarnyba teigia, kad yra keletas simptomų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, norint geriau suprasti miego problemas.

„Miego problemos yra dažnos, o priežastys, dėl kurių mums sunku išsimiegoti, gali keistis visą gyvenimą, pavyzdžiui, liga, darbas ar kūdikio gimimas, – rašoma tarnybos svetainėje. – Kelios bemiegės naktys paprastai nėra priežastis nerimauti, tačiau tai gali tapti problema, jei miego trūkumas pradeda neigiamai atsiliepti jūsų kasdieniam gyvenimui.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak sveikatos pareigūnų, miego kokybę gali įtakoti daugybė dalykų, pavyzdžiui, mūsų fizinė ar psichinė sveikata, auklėjimas, mums nutikę dalykai ir net mūsų temperamentas. Tačiau blogi miego įpročiai arba prasta miego higiena ar neatsipalaidavimas prieš miegą, dažnai sukelia miego problemų.

Šie požymiai išduoda, kad jus kankina miego problemos:

- naktį pabundate ir ilgai neužmiegate;

- sutrikęs miegas ir dažnas prabudimas naktį;

- nuotaikos pokyčiai;

- sunkumas susikaupti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų