„Bank of America“ akcijos nukrito 3 proc. po to, kai investuotojai išsigando, kad didžiausio JAV banko turtas gali būti naujausių „WikiLeaks“ paviešintų dokumentų centre, praneša naujienų agentūra „Reuters“.
Pirmadienį „WikiLeaks“ įkūrėjas Julianas Asange'as teigė, kad jo grupė kitas metais planuoja paviešinti dešimtis tūkstančių vidinių dokumentų apie didžiausius JAV bankus. Interviu žurnalui „Forbes“ jis atsisakė pateikti konkrečius bankų pavadinimus, tačiau perspėjo, kad tai duos rimtą pagrindą pradėti tyrimą.
Praeitų metų spalio 9 dieną žurnalui „Computerworld“ sakė, kad turi sukaupęs kelis gigabaitus duomenų iš „Bank of America“ vadovo kietojo disko. „Kaip mes tai pateiksime?,– klausė J. Asange'as. – Norint, kad tai turėtų įtakos, reikia, jog žmonės galėtų lengvai prie jų prieiti ir atrasti juose ką nors naudingo.“
„Bank of America“ atstovai teigė, kad bankas žino apie „WikiLeaks“ teiginius, jog jie turi duomenų apie banką, tačiau sakė, kad su jais niekas nebuvo susisiekęs ir jie neturi jokių įrodymų apie tai.
„Rochdale Securities“ bankų analitikas Dickas Bove'as teigė, kad „Bank of America“ akcijos ir toliau yra varomos jausmų, o ne tikslių skaičių. Jo teigimu, daugelis banko problemų po finansinės krizės buvo išspręstos ir banko akcijos pradės kilti iš karto po to, kai sumažės investuotojų baimė.
„WikiLeaks“ teigia esanti ne pelno siekianti organizacija, kurią remia žmogaus teisių šalininkai, žurnalistai ir visuomenė. Organizacijos veikla buvo pradėta 2006 metais ir ji publikuoja informaciją siekdama kovoti su vyriausybės ir korporacijų korupcija.