• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Londono universitetinio koledžo (UCl) mokslininkai pranešė nustatę tiesioginį ryšį tarp virtualių draugų

„Facebook“ socialiniame tinkle skaičiaus ir pilkosios medžiagos kiekio tam tikrose žmogaus galvos smegenų srityse, pranešė „EurekAlert.org“.

REKLAMA
REKLAMA

Tiriant savanorių smegenis magnetinio rezonanso tomografu paaiškėjo, kad kuo daugiau žmogus turi draugų „Facebook“ socialiniame tinkle, tuo keturiose jo smegenų srityse esančios pilkosios medžiagos kiekis yra didesnis.

REKLAMA

Pranešama, kad pirmajame tokio pobūdžio tyrime dalyvavo 126 savanoriai, vėliau rezultatai buvo patikrinti atliekant antrąjį tyrimą, kuriame buvo tikrinta dar 40 žmonių. Trečiojo eksperimento metu mokslininkai išsamiau ištyrė duomenis apie 65 žmones, įskaitant ir informaciją apie jų „realių“ draugų skaičių.

REKLAMA
REKLAMA

Londono universitetinio koledžo tyrėjai nustatė, kad ir virtualių, ir realių draugų skaičius susijęs su migdolinės smegenų srities dydžiu. Manoma, kad ši smegenų sritis atsakinga už emocijų formavimąsi ir įsiminimą.

Tačiau įtaką dar trims smegenų sritims daro tik virtualių draugų skaičius, sakoma pranešime. Tai įvertinę tyrėjai daro prielaidą, kad skirtingos žmogaus galvos smegenų sritys yra atsakingos už skirtingus komunikacijos būdus. Vis dėlto tyrėjai atkreipia dėmesį, kad daugiau ne visada yra geriau. Esą esama pavyzdžių, kad didelis pilkosios medžiagos kiekis tam tikrose smegenų srityse yra susijęs su nesugebėjimu susikoncentruoti sprendžiant tam tikrus uždavinius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vidutinis šiuose tyrimuose dalyvavusių savanorių amžius – 23 metai. Vidutiniškai jie turi po 300 draugų „Facebook“ tinkle, o kai kurių turimų virtualių draugų skaičius siekia 1000.

Mokslininkai skelbia ketinantys išsiaiškinti tokio socialinių tinklų ryšio su pilkosios medžiagos kiekiu smegenyse priežastis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų