• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmonėms kostint ir čiaudant mikrobai išsilaksto žymiai toliau, nei buvo manoma iki šiol, nustatė mokslininkai. Šis atradimas yra svarbus sudarant sąlygas apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų ir projektuojant pastatų ventiliacijos sistemas.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo autoriai, jo rezultatus pristatę žurnale „Journal of Fluid Mechanics“, teigia, jog kosėjimo ir čiaudėjimo metu iš organizmo paskleistas mikrobų „debesėlis“ nukeliauja žymiai didesnį atstumą, nei žmogaus gleivių mikrolašeliai. Be to, mažesnės ir lengvesnės dalelės išsilaksto ore toliau, nes didesnės ir sunkesnės išstumdo jas iš „debesėlio“.

REKLAMA

Nustatyta, kad vidutiniškai mikrobai išsilaksto 200 kartų toliau, nei buvo manoma iki šiol, teigia tyrėjai. Pasak jų, čiaudėjimo ar kosėjimo metu paskleisti mikrobai lengvai gali pasiekti patalpų ventiliacijos takų angas, paprastai esančias palubėje.

Vienas iš tyrimo autorių Johnas Bushas mano, kad gauti rezultatai paskatins pakeisti ligoninėse bei lėktuvuose naudojamas ventiliacijos sistemas, kad būtų galima sumažinti užsikrėtimo ligų sukėlėjais pavojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų