„@TwitterSupport“ paskyroje penktadienį paskelbta, kad pilkos spalvos ženklelis, nurodantis „oficialią“ paskyrą, grąžinamas – praėjus vos kelioms dienoms po to, kai apie jį buvo apskelbta ir beveik iš karto jo atsisakyta.
„Siekdami kovoti su apsimetinėjimu, kai kuriose paskyrose pridėjome ženklelį „Oficiali paskyra“, – buvo skelbiama profilyje.
To combat impersonation, we’ve added an “Official” label to some accounts.
— Twitter Support (@TwitterSupport) November 11, 2022
Ženklelio paleidimas pasirodė nenuoseklus: jis trumpai galiojo, o tada pradingo iš paties tinklo paskyros @Twitter.
Iki penktadienio ryto įmonė taip pat išjungė galimybę prisiregistruoti prie „Twitter Blue“ – funkcijos, kurią laisvo žodžio šalininkas E. Muskas reklamavo kaip „žmonių galią“, siūlydamas paprastiems vartotojams galimybę pažymėti savo paskyrą mėlynos spalvos varnele už 8 JAV dolerius per mėnesį – iki tol tokį patvirtinimą gaudavo tik patvirtintos paskyros.
„Twitter“ darbuotojams skirtame laiške, su kuriuo susipažino JAV žiniasklaida, įskaitant „The Washington Post“, patvirtinta, kad ši funkcija buvo laikinai išjungta, siekiant „išspręsti apsimetinėjimo problemas“.
Pristatydamas mokamą mėlynųjų varnelių sistemą, E. Muskas perspėjo, kad „Twitter“ užblokuos netikras paskyras, kurios nėra aiškiai pažymėtos kaip parodijai skirtos paskyros.
Visgi paskyros, kurios pristatomos kaip neva viešų asmenų ir įmonių, toliau plito – tarp tokių netikrų paskyrų buvo paskyrų, sukurtų neva NBA žvaigždės LeBrono Jameso ir buvusio Didžiosios Britanijos premjero Tony Blairo.
JAV vaistų gamintoja Eli Lilly ketvirtadienį buvo priversta atsiprašyti po to, kai netikroje paskyroje, pažymėtoje įsigyta mėlyna varnele, buvo paskelbta apie nemokamo insulino dalijimą.
Tokie incidentai sukėlė susirūpinimą dėl galimos rimtos žalos, jei sukčiams pavyktų apsimesti oficialiais įtakingų įmonių ar vyriausybinių subjektų atstovais.
Be to, suirutė, dėl kurios ketvirtadienį atsistatydino dar du aukščiausio lygio saugumo vadovai, sulaukė reto įspėjimo iš Federalinės prekybos komisijos, pareiškusios, kad stebi įvykius su „didžiu susirūpinimu“.
Tą pačią dieną E. Muskas informavo „Twitter“ darbuotojus, jog tinklo finansinė padėtis sparčiai blogėja, o tai gresia bankrotu, jei situacija nepasikeis.
Įspėjimas paskelbtas praėjus savaitei po to, kai buvo atleista 7,5 tūkst. „Twitter“ darbuotojų.