• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turkijos medikai pirmieji pasaulyje sėkmingai transplantavo gimdą. 21 metų Deryai Sert Akdenizo universitetinėje ligoninėje buvo persodintas mirusios donorės organas.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjus beveik dviem mėnesiams po operacijos pacientė jaučiasi gerai, praneša agentūra AFP.

Jauna moteris, kuri gimė neturėdama gimdos, ir jos vyras dabar tikisi atžalų. „Aš džiaugiuosi ir jaudinuosi – viskas vienu metu, – sakė D. Sert. – Jei Dievas padės, mes po kurio laiko rankose laikysime savo kūdikį“.

REKLAMA

Viena iš 5 tūkst. moterų gimsta neturėdama gimdos. Iki šiol vienintelė pasaulyje gimdos transplantacija buvo atlikta 2000 metais Saudo Arabijoje. Tada gimda buvo paimta iš gyvos donorės, tačiau pacientės organizmas ją atmetė ir organas po 99 dienų buvo pašalintas.

Operacija pavyko gerai“, – džiaugėsi turkų chirurgas Omeras Ozkanas, su 15 kolegų atlikęs operaciją rugpjūčio 9-ąją. Pacientė jau sulaukė menstruacijų. Tai yra ženklas, kad organą organizmas priėmė.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš niekada nebijojau operacijos“, – tikino D. Sert. Ji teigė apie gimdos transplantacijos galimybę sužinojusi prieš daugiau nei metus.

Moteriai ir jos vyrui teks dar laukti mažiausiai šešis mėnesius. Tada medikai galės mėginti įsodinti į gimdą prieš operaciją paimtus ir sutuoktinio sperma apvaisintus moters kiaušinėlius. Tačiau kaip klostysis nėštumas, neaišku. Medikamentai, kuriuos D. Sert turi vartoti, kad svetimas organas nebūtų atmestas, gali sukelti embriono apsigimimus. Taip pat gali per anksti prasidėti sąrėmiai ar embrionas per lėtai augti. Dėl vaisiaus medikamento dozės turėtų būti palaipsniui mažinamos.

Po nėštumo medikai moteriai gimdą greičiausiai pašalintų, kad užkirstų kelią atmetimo reakcijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų