Skurdus, tačiau mineralų turtingas Kongas yra didžiausias reto metalo gamintojas pasaulyje, kuris reikalingas gaminant akumuliatorius, naudojamus mobiliuosiuose telefonuose ir elektrinėse transporto priemonėse.
Byla buvo iškelta sekmadienį 14-os neįvardytų nukentėjusiųjų – tunelių griūtyse žuvusių vaikų šeimų narių, – taip pat darbo metu suluošintų vaikų vardu.
Ieškinyje atsakovėmis įvardytos „Apple“, „Google“ patronuojančioji bendrovė „Alphabet“, „Dell“, „Microsoft“ ir „Tesla“, o ieškinį Vašingtono tribunolui pateikė organizacija „International Rights Advocates“ (IRA).
Dėl technologinio sektoriaus suklestėjio pasaulyje labai padidėjo kobalto paklausa, savo pareiškime parašė IRA ir pridūrė, kad technologijų įmonės žinojo, jog Kongo kalnakasybos sektoriuje naudojamas vaikų darbas.
Vaikai kasyklose dirba už 2–3 JAV dolerius per dieną „akmens amžiaus sąlygomis už menką atlyginimą, smarkiai rizikuodami“, – sakoma pareiškime.
BMW kartu su Vokietijos chemijos milžine BASF ir „Samsung“ šių metų pradžioje paskelbė bendrą projektą, skirtą užtikrinti „atsakingą“ kobalto kasybą Konge.
Kalnakasybos pramonė yra pareiškusi norinti priimti gero valdymo standartus, kad pagerintų darbo sąlygas.
Londono metalų birža, pasaulinis prekybos pramoniniais metalais centras, neseniai patvirtino naujus etikos standartus, siekdama užtikrinti geresnį žaliavų, įskaitant kobalto, atsekamumą.
O kiek anksčiau šiais metais Pasaulio aukso taryba paskelbė „Atsakingo aukso gavybos principus“, nors gairės nėra privalomos.