Naujos identifikavimo technologijos, pavyzdžiui, NFC (Near field communication) – artimo lauko ryšio, leidžiančio netoli, keliasdešimties centimetrų atstumu vienas nuo kito esantiems elektroniniams prietaisams keistis duomenimis, RFID (Radio-frequency identification – radijo dažnio identifikavimas, leidžiantis nuskaityti prekės, turinčios šio standarto žymeklį, informaciją) ar QR (Quick Response Code) dvimačiai brūkšniniai kodai jau tampa kasdienio gyvenimo dalimi.
O Carnegie Mellono universiteto (JAV) tyrėjų grupė sugalvojo naują būdą informacijai gaminyje įrašyti. Tai akustiniai brūkšniniai kodai. Jie įrašomi išbraižius griovelius daikto paviršiuje, o informacija atgaminama, pavyzdžiui, tiesiog per juos perbraukus nagu ar kokiu kietu daiktu.
Garso bangos iškoduojamos kompiuteryje, ir informacija, įrašyta tokiame „garso takelyje“, pasirodo ekrane. O ji gali būti pati įvairiausia – pagaminimo data, naudojimo instrukcija, muzikiniam diskui gali būti ir melodija, ar komanda kompiuteriui, pavyzdžiui, išsiųsti nuotrauką ar sinchronizuoti kompiuterio ir telefono darbotvarkės įrašų informaciją.
Akustiniai brūkšniniai kodai gali būti labai paprastai naudojami su išmaniaisiais telefonais – mikrofonas įrašytų garsą, o programėlė – jį iššifruotų. Ir viskas – nereiktų jokių lazerinių skenerių ar QR kodo nuotraukų.