Vokiečių mokslininkai, pasitelkę nanotechnologijas, sukūrė nanorobotą, galintį į reikiamas vietas žmogaus organizme pristatyti reikiamus vaistus ar ląsteles.
Pasak „New Scientist“, Integruotų nanomokslų instituto (IIN) Drezdene mokslininkų grupė, vadovaujama Oliverio Schmidto, pagamino pirmąjį pasaulyje biorobotą, galintį pristatyti prie kiaušialąstės ją apvaisinti turinčius pavienius spermatozoidus. Tokie „spermos robotai“, pasak specialistų, gali padėti gydyti nevaisingumą.
Vokiečių mokslininkai savo eksperimentams naudojo jaučio spermą ir įmagnetintus metalinius nanovamzdelius, sakoma pranešime. „Spermos robotams“ pagaminti buvo sukurti 50 mikronų ilgio ir 5 - 8 mikronų skersmens nanovamzdeliai iš geležies ir titano dalelių. Po to į juos buvo įterpti atšildytoje jaučio spermoje esantys spermatozoidai.
Pasak mokslininkų, kadangi viename gale nanovamzdeliai buvo platesni, nei kitame, spermatozoidų galvutės juose įstrigdavo, o jų uodegėlės likdavo laisvos.
Tokių biorobotų judėjimas kontroliuojamas išoriniu magnetiniu lauku, todėl mokslininkai galėjo keisti spermatozoidų judėjimo kryptį. Pasak O. Schmidto, lytinės ląstelės šiems nanorobotams buvo pasirinktos dėl to, kad jos nekenksmingos organizmui, gali judėti savarankiškai ir geba skintis kelią klampioje terpėje. Tyrimo medžiaga paskelbta žurnale „Advanced Materials“.