• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nyderlandų mokslininkai nustebo atradę, kad paukštynuose auginamų viščiukų genai skiriasi priklausomai vien tik nuo to, ar jie mito įprastiniais, ar be chemikalų pagamintais pašarais.

REKLAMA
REKLAMA

Louiso Boko instituto (Nyderlandai) mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai buvo netikėti todėl, kad bandymų metu buvo prieita išvada, jog tie patys maisto komponentai paukščių genus veikė priklausomai tik nuo pašarų gamybos būdo. Tyrimo autoriai pradėjo didesnės apimties eksperimentą, bandydami geriau išsiaiškinti skirtingai pagamintų pašarų poveikį sveikatai, skelbia „Physorg.com“.

REKLAMA

Bandymų metu pasirinkti pirmos ir antros kartos pulko viščiukai buvo lesinami organiniais arba įprastiniais pašarais. Po to mokslininkai iš 5 pirmojo ir iš 5 antrojo tipo pašarais lesintų viščiukų plonosios žarnos paimtų audinių ląstelių išskyrė RNR ir atliko jos analizę. Tyrimo metu buvo nustatyti „gana žymūs“ 49 genų išraiškos skirtumai.

REKLAMA
REKLAMA

Viščiukai turi apie 20 000 genų, tad 49 gali atrodyti labai nereikšminga dalis, tačiau Nyderlandų specialistai atkreipia dėmesį, kad tokį genų išraiškos skirtumą lėmė tik vienas veiksnys – pašarų gamybos būdas. Pasak tyrėjų, 7 iš šių 49 genų dalyvauja padedant viščiukams sintezuoti cholesterolį. Iš viso cholesterolio biosintezėje dalyvauja 30 genų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Cholesterolis yra daugelio medžiagų, įskaitant hormonus, „statybinė medžiaga“, – komentuodama tyrimo rezultatus, sakė Naminių gyvulių tyrimų centro Lelystade mokslininkė Astrida de Greeff. – Mes dar nežinome, kaip cholesterolis veikia viščiukų organizmą“.

Daugelyje pasaulio šalių plėtojama pramoninė paukštininkystė, padedanti efektyviai patenkinti maisto poreikius, neretai buvo kritikuojama dėl to, kad pašarų gamybai naudojami pesticidai ir kitos cheminės medžiagos, pastebi leidinys. Tačiau šis Nyderlandų mokslininkų tyrimas yra pirmasis, atskleidęs biologinius skirtumus tarp organiniais ir įprastiniais lesalais mitusių viščiukų, kurių auginimo sąlygos kitais aspektais buvo visiškai identiškos. Mokslininkams esą dar reikės išsiaiškinti, ką reiškia tokius genetinius skirtumus atskleidusio tyrimo rezultatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų