• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Teismo medicinos ekspertai nuo šiol galės aptikti pirštų atspaudus ant nusikaltimo vietoje rastų gilzių ir kulkų – net ir tuo atveju, jei užtaisant ginklą jie buvo nuvalyti.

REKLAMA
REKLAMA

JAV pradėta pardavinėti speciali teismo ekspertizei skirta įranga: daktiloskopiniai skeneriai, fiksuojantys pirštų atspaudus ant metalinių objektų, tokių kaip šovinių gilzės. Teismo ekspertai ir anksčiau galėdavo nuimti pirštų atspaudus nuo metalinių paviršių, tačiau britų mokslininko dr. Johno Bondo kartu su kolegomis iš Leičesterio universiteto sukurta technologija žada tikrą perversmą šioje srityje.

REKLAMA

Pirštų atspaudai kriminalistikoje naudojami jau daugiau nei 100 metų, tačiau iki J. Bondo ir jo kolegų tyrimų nusikaltėlių nutrinti atspaudai beveik visada tapdavo ekspertams neįveikiama kliūtimi. Naujasis identifikavimo metodas tiriant metalinius paviršius remiasi rūdžių, prie kurių buvo prisilietusi žmogaus ranka, ekspertize. Nei ir mažiausias prakaito, esančio ant žmogaus pirštų, kiekis, reaguodamas su mikroskopiniu rūdžių sluoksniu, palieka ant metalo ekspertų fiksuojamus pėsakus.

REKLAMA
REKLAMA

Britų mokslininkų išrasto tyrimo metu nusikaltimo vietoje aptikti metaliniai objektai padengiami tam tikrais milteliais, o po to veikiami 2 500 voltų įtampa. Milteliai prilimpa prie mažiausių metalinio paviršiaus rūdžių dalelių. Dėl pirštų atspaudų, paliktų ant metalinio paviršiaus, korozijos tyrimo metu išryškėja pirštų papiliarinių linijų piešinys, praneša BBC.

Dar įdomiau, kad J. Bondas ir jo kolegos, išnagrinėję šio tyrimų metodo cheminių reakcijų mechanizmą, priėjo išvadą, kad pirštų atspaudai gali būti paimti ne tik nuo gilzių, bet ir nuo iššautų kulkų. Žinoma, apie šio metodo pranašumus sužinoję nusikaltėliai gali bandyti apsisaugoti dėvėdami pirštines, bet tai daryti užtaisant ginklus, ir ypač tada, kai tai daroma skubiai, yra itin nepatogu. Be to, teismo ekspertai nusikaltimo vietą tiria naudodami ne tik naujausius daktiloskopijos, bet ir kitų mokslų pasiekimus, įskaitant DNR tyrimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų