NSA šnipinėjimo programų metu renkama galimybė duomenų apie interneto vartotojus. Tam reikalui slapčia įsilaužiama ir į stambių IT kompanijų bei mobiliojo ryšio operatorių sistemas.
Geoffrey Stone žodžiais, nors NSA tokias priemones laiko „visiškai logiškomis“, pastarųjų iniciatyvų efektyvumo įrodymų rasti nepavyko. „Mums nepavyko rasti nė vieno“, – teigė komisijos narys.
Geoffrey Stone yra vienas iš penkių komisijos narių, kuris šią savaitę publikavo ataskaitą. Remiantis jos turinius, NSA tučtuojau turėtų nutraukti masinio vartotojų duomenų rinkimo praktišką, kadangi tai pažeidžia amerikiečių teisę į privatų gyvenimą.
Dokumente taip pat pažymima, jog tai būtina padaryti, kadangi programa „nėra svarbus instrumentas, leidžiantis išvengti teroro aktų.“
Antra vertus, Geoffrey Stone visiškai nesutinka, jog Edvardas Snoudenas (Edward Snowden) pasielgė gerai, paviešindamas slaptą informaciją. „Įsivaizduokite, kad kas nors nusprendžia, jog reikia uždrausti individualų šaunamojo ginklo turėjimą, ir nužudys penkiolika vaikų, kad valstybė priimtų tokį įstatymą“, – teigė teisės profesorius.