• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasak projekto „Bibliotekos pažangai“ vykdytojų, per pastaruosius keletą metų Lietuvos bibliotekos iš esmės pakeitė savo veidą – iš spaudinių saugyklų  jos tapo informacinių paslaugų centrais. Lietuvoje viešinti B. ir D. Gates'ų fondo atstovė Deborah Jacobs džiaugėsi, kad projekto „Bibliotekos pažangai“ rezultatai pranoko visus lūkesčius. Dabar nemokamo interneto prieigos paslaugas teikia 97 proc. Lietuvos viešųjų bibliotekų, o internetu jau pasinaudota daugiau kaip 11 milijonų

REKLAMA
REKLAMA

„Prie programos „Bibliotekos pažangai“ dar 2008-aisiais sutiko prisidėti  Lietuvos vyriausybė ir visos savivaldybės. Jie neapsiriko – ši iniciatyva tapo neįtikėtina sėkmės istorija. Pažanga yra akivaizdi – beveik visose Lietuvos miesto ir kaimo bibliotekose gyventojai gali nemokamai naudotis internetu, jose yra bevielio interneto ryšio galimybė, daugiau nei 65 tūkstančiai Lietuvos gyventojų įgijo skaitmeninio raštingumo įgūdžius“, – sakė Billo ir Melindos Gates'ų fondo Pasaulio bibliotekų programos direktorė Deborah Jacobs.

REKLAMA

Projekto metu atlikti tyrimai parodė, kad 2008-2012 m. bibliotekų vaidmuo visuomenėje žymiai sustiprėjo. Per pastaruosius metus viešosios bibliotekos tapo itin populiarios tarp gyventojų, kurie nori pasinaudoti nemokamu internetu – čia mokami mokesčiai, bendraujama su užsienyje gyvenančiais artimaisiais, ieškoma naujienų ar mokslams reikalingos informacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Ne mažiau svarbus projekto pasiekimas – įveikta kaimo bibliotekų technologinė atskirtis. Nemokamą internetą teikiančių kaimo bibliotekų skaičius padvigubėjo ir beveik susilygino su miesto bibliotekomis. Turėti prieigą prie interneto kaimo gyventojams yra ypač svarbu. Kai kuriose atokiose vietovėse, biblioteka yra bemaž vienintelė vieta, kurioje žmonės gali nemokamai pasinaudoti internetu.

Projektas „Bibliotekos pažangai“ įgyvendinamas pagal tarptautinį trišalį susitarimą tarp Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos bei Bilo ir Melindos Geitsų fondo. Projekte dalyvavo 1276 viešosios bibliotekos, filialai ir padaliniai. Jiems skirta techninė įranga, įrengtas plačiajuostis interneto ryšys, sakoma pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų