Mokslininkai dvi savaites tyrė 28 žmonių judėjimo ir išmaniųjų telefonų naudojimo įpročius (20 moterų ir 8 vyrus, vidutinis amžius – 29 metai). GPS daviklis fiksavo dalyvių buvimo vietą kas penkias minutes. Be to, savanoriai užpildė standartinį depresijos diagnozės klausimyną PHQ-9.
Pasirodo, kad išmaniojo telefono duomenys geriau nustato depresiją, negu kasdieniai klausimai apie tai, kaip stipriai liūdi tyrimo dalyviai. „Depresijos metu žmonės rečiau eina iš namų ir apsiriboja savo lankymosi vietas. Jie tiesiog nebeturi jėgų ar motyvacijos tam, kad išeitų į gatvę ir ką nors darytų“, – aiškina tyrimo vyresnysis autorius Davidas Mohras.
Pasak mokslininkų, intensyvus išmaniųjų telefonų naudojimas dažniausiai rodo, kad jo šeimininkas žaidžia žaidimus ar naršo internete, o ne bendrauja su artimaisiais. „Kreipdamasis į savo telefoną žmogus bėga nuo baimingų minčių, skausmingų išgyvenimų ir sudėtingų santykių. Toks elgesys charakteringas depresijai“, – pažymi D. Mohras.
Publikacijos autoriai pareiškė, kad išmaniųjų telefonų informacijos užtenka, kad nustatytų depresijos simptomus 87 proc. tikslumu.